HY-TEK's Meet Manager 4/4/2014 11:31 PM
                     2014 Knights Invitational - 4/4/2014                      
                             Knights Invitational                              
                                     TCHS                                      
                                    Results                                    

 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 12.72  2005        Thompson, Weir                              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Standiford, Kiera         11 Magnolia                 13.81q  4 
  2 Casteel, Hillary          12 Tyler Consol.            13.93q  3 
  3 Colantonio, Lea              Madonna                  14.15q  2 
  4 Estep, Bailey             09 Magnolia                 14.16q  1 
  5 Glover, Sydney            10 Tyler Consol.            14.27q  2 
  6 Still, Abbey              FR Paden City               14.42q  5 
  7 Fish, Ariel               10 Tyler Consol.            14.43   3 
  8 Ross, Maddie              SO Cameron                  14.48   2 
  9 Jones, McKenzie           10 Oak Glen                 14.59   1 
 10 Boggs, Nicole             12 Roane                    14.65   3 
 11 Pratt, Julia              FR St. Marys                14.66   4 
 12 Buzzard, Kylee            FR St. Marys                14.68   5 
 13 Pavan, Molly                 Madonna                  14.90   1 
 14 Barker, Kayla             JR Paden City               14.96   2 
 15 Wildman, Halee            10 Gilmer                   15.01   4 
 16 Aviles, Sara              09 Gilmer                   15.10   4 
 17 Tokash, Tessie               Madonna                  15.15   1 
 18 Baker, Chelsea            FR Paden City               15.40   1 
 19 Reed, Hunter               9 Ritchie Co.              15.72   5 
 20 Smith, Brittany           12 Ritchie Co.              15.75   5 
 21 Davis, Erica              SO Cameron                  15.90   4 
 22 Cottrill, Lydia           09 Gilmer                   16.01   2 
 23 Britton, Miranda          12 Ritchie Co.              16.02   3 
 24 Waters, Hailey            10 Magnolia                 16.18   3 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: ! 12.72  2005        Thompson, Weir                              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Colantonio, Lea              Madonna                  14.15   10   
  2 Casteel, Hillary          12 Tyler Consol.            14.36    8   
  3 Estep, Bailey             09 Magnolia                 14.67    6   
  4 Still, Abbey              FR Paden City               14.81    4   
 -- Glover, Sydney            10 Tyler Consol.               FS  
 -- Standiford, Kiera         11 Magnolia                    FS  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 26.87  4/5/2012    Andrea Chidester, 149                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Raines, Josie             09 Roane                    28.59q  3 
  2 Casteel, Hillary          12 Tyler Consol.            28.61q  2 
  3 Arnott, Alex              10 Oak Glen                 29.21q  1 
  4 Colantonio, Lea              Madonna                  29.67q  3 
  5 Standiford, Kiera         11 Magnolia                 29.68q  4 
  6 Fish, Ariel               10 Tyler Consol.            29.83q  4 
  7 Fisher, Renee             11 Roane                    30.19   4 
  8 Long, Macy                 9 Tyler Consol.            30.23   1 
  9 Pratt, Julia              FR St. Marys                30.72   3 
 10 Buzzard, Kylee            FR St. Marys                30.87   3 
 11 Reynolds, Cailyn          09 Roane                    31.09   2 
 12 Aviles, Sara              09 Gilmer                   31.43   1 
 13 Wildman, Halee            10 Gilmer                   31.49   2 
 14 Barker, Kayla             JR Paden City               31.56   3 
 15 Anile, Gabriella             Madonna                  31.72   2 
 16 Davis, Erica              SO Cameron                  31.82   2 
 17 Lerchster, Simone         SO Paden City               32.00   4 
 18 Powell, Toni              10 Oak Glen                 32.43   4 
 19 Reed, Hunter               9 Ritchie Co.              32.86   1 
 20 Jenkins, Jeneeva          09 Gilmer                   34.61   2 
 21 Dahms, Jennifer           JR Paden City               36.82   3 
 22 Starcovic, Angelica       FR Cameron                  38.62   1 
 -- Pavan, Molly                 Madonna                     NT   1 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: ! 26.87  4/5/2012    Andrea Chidester, 149                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Raines, Josie             09 Roane                    28.09   10   
  2 Casteel, Hillary          12 Tyler Consol.            28.52    8   
  3 Arnott, Alex              10 Oak Glen                 28.88    6   
  4 Standiford, Kiera         11 Magnolia                 29.93    4   
  5 Colantonio, Lea              Madonna                  30.07    2   
  6 Fish, Ariel               10 Tyler Consol.            31.32    1   
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: ! 1:00.77  2005        Bri Clark, Tyler                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Connor, Chloe                Madonna                1:04.45   1  10   
  2 Arnott, Alex              10 Oak Glen               1:05.75   4   8   
  3 Herrick, Sofia            10 Magnolia               1:06.52   4   6   
  4 McCoy, Devann              9 Tyler Consol.          1:08.16   3   4   
  5 Strickler, Emily          SR St. Marys              1:08.41   4   2   
  6 Long, Macy                 9 Tyler Consol.          1:08.52   3   1   
  7 Mangano, Christen         11 Oak Glen               1:08.78   4 
  8 Bargar, Hannah               Madonna                1:10.29   1 
  9 Taylor, Olivia            SO St. Marys              1:10.35   4 
 10 Salisbury, Beverly        09 Roane                  1:12.40   3 
 11 Lerchster, Simone         SO Paden City             1:13.37   3 
 12 Chappell, Natelie         10 Oak Glen               1:14.29   3 
 13 Bottenfield, Nikki        11 Roane                  1:15.24   3 
 14 Beron, Mya                09 Gilmer                 1:17.54   2 
 15 Jenkins, Jeneeva          09 Gilmer                 1:22.23   2 
 16 Bolin, Becky              10 Tyler Consol.          1:25.18   1 
 17 Rogers, Madison           10 Magnolia               1:27.52   2 
 18 Morria, Makahla           09 Gilmer                 1:27.78   2 
 19 Starcovic, Sarah          SO Cameron                1:27.91   1 
 20 Bohrer, Lindsay           SO Paden City             1:28.89   2 
 21 Starcovic, Angelica       FR Cameron                1:34.20   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 2:26.94  2008        Perzanowski, Bellaire St. John            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chambers, Kelsey          12 Oak Glen               2:30.67   10   
  2 Mangano, Christen         11 Oak Glen               2:39.96    8   
  3 Cline, Lauren             12 Magnolia               2:41.65    6   
  4 Gorrell, Alex             JR St. Marys              2:44.96    4   
  5 Reid, Rena                JR Cameron                2:46.12    2   
  6 Ritz, Brianna             10 Magnolia               2:50.55    1   
  7 Gogan, Marisa             11 Tyler Consol.          2:51.01  
  8 Kirk, Stephanie            9 Ritchie Co.            2:51.74  
  9 Fletcher, Carly           12 Tyler Consol.          2:53.18  
 10 Cokeley, Sarah             9 Ritchie Co.            2:55.17  
 11 Daviak, Cameron              Madonna                2:57.10  
 12 McCurdy, Caitlin          FR Cameron                2:58.40  
 13 Taylor, Olivia            SO St. Marys              2:58.67  
 14 Lerchster, Simone         SO Paden City             3:01.64  
 15 Sloss, Cassidy            10 Oak Glen               3:03.18  
 16 Sands, Shelby             12 Magnolia               3:14.88  
 17 James, Jensen             JR Cameron                3:20.55  
 18 Bolin, Becky              10 Tyler Consol.          3:23.62  
 19 Estel, Mallory            JR Paden City             3:25.38  
 20 Goddard, Morgan           SR Paden City             3:29.20  
 21 Beron, Mya                09 Gilmer                 3:29.79  
 22 Morria, Makahla           09 Gilmer                 3:53.65  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 5:18.64  2008        Perzanowski, Bellaire St. Johns           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chambers, Kelsey          12 Oak Glen               5:30.61   10   
  2 Ritz, Brianna             10 Magnolia               6:00.23    8   
  3 Nolder, Felicity          11 Oak Glen               6:01.53    6   
  4 Reid, Rena                JR Cameron                6:03.55    4   
  5 Watson, Amber             10 Tyler Consol.          6:15.09    2   
  6 Black, Aleah               9 Tyler Consol.          6:16.90    1   
  7 Lloyd, Shania             12 Roane                  6:19.18  
  8 Billeter, Katelyn         SO St. Marys              6:34.39  
  9 Mace, Taylor              11 Ritchie Co.            6:45.27  
 10 Benson, Katie             11 Gilmer                 6:46.18  
 11 Salisbury, Beverly        09 Roane                  6:55.92  
 12 McCurdy, Caitlin          FR Cameron                6:59.34  
 13 James, Jensen             JR Cameron                7:02.88  
 14 Rice, Kelly               12 Tyler Consol.          7:07.06  
 15 Ensinger, Catherine       11 Magnolia               7:25.20  
 16 Estel, Mallory            JR Paden City             7:29.06  
 17 Hostuttler, Ariel         10 Magnolia               7:34.68  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 11:47.53  4/5/2012    Maggie Drazba, St. Marys                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolder, Felicity          11 Oak Glen              13:02.00   10   
  2 Watson, Amber             10 Tyler Consol.         13:12.00    8   
  3 Gorrell, Alex             JR St. Marys             14:09.00    6   
  4 Baird, Casey              12 Oak Glen              14:12.00    4   
  5 Kotten, Gaby                 Madonna               14:18.00    2   
  6 Benson, Katie             11 Gilmer                15:12.00    1   
  7 Rice, Kelly               12 Tyler Consol.         15:27.00  
  8 Hostuttler, Ariel         10 Magnolia              15:55.00  
  9 Ensinger, Catherine       11 Magnolia              16:46.00  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 14.70              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Janessa            11 Ritchie Co.              17.48q  3 
  2 Hizer, Kayla              JR Paden City               17.89q  4 
  3 Nally, Megan              12 Oak Glen                 18.08q  2 
  4 Hardman, Hannah           10 Roane                    18.18q  3 
  4 Daviak, Cameron              Madonna                  18.18q  2 
  6 Feicht, Tori              12 Oak Glen                 18.39q  1 
  7 Fisher, Renee             11 Roane                    18.55   4 
  7 Riffle, Tisha             11 Gilmer                   18.55   4 
  9 Cokeley, Anna             12 Ritchie Co.              18.64   2 
 10 Estep, Bailey             09 Magnolia                 19.59   1 
 11 Marks, Autumn             10 Gilmer                   20.02   1 
 12 Casteel, Hannah           10 Tyler Consol.            20.10   3 
 13 Baker, Shaina             FR St. Marys                20.30   2 
 14 Knight, Hannah            FR St. Marys                20.80   1 
 15 Davis, Erica              SO Cameron                  21.26   3 
 16 Cottrill, Lydia           09 Gilmer                   21.28   4 
 17 Slider, Courtney          10 Magnolia                 21.56   4 
 18 Tokash, Tessie               Madonna                  21.57   3 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: ! 14.70              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adams, Janessa            11 Ritchie Co.              17.14   10   
  2 Hizer, Kayla              JR Paden City               17.72    8   
  3 Nally, Megan              12 Oak Glen                 17.79    6   
  4 Hardman, Hannah           10 Roane                    17.88    4   
  5 Feicht, Tori              12 Oak Glen                 18.28    2   
  6 Daviak, Cameron              Madonna                  18.73    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: ! 45.50              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cokeley, Anna             12 Ritchie Co.              51.04   3  10   
  2 Blosser, Hillary          12 Roane                    52.08   3   8   
  3 Adams, Janessa            11 Ritchie Co.              52.53   3   6   
  4 Huff, MacKenzee           10 Gilmer                   54.23   3   4   
  5 Gogan, Katelyn            10 Tyler Consol.            54.44   2   2   
  6 Feicht, Tori              12 Oak Glen                 54.69   3   1   
  7 Nolder, Marissa           11 Oak Glen                 54.78   2 
  8 Fisher, Renee             11 Roane                    56.60   2 
  9 Strickler, Emily          SR St. Marys                58.57   2 
 10 Smith, Kimberly           09 Oak Glen                 59.00   2 
 11 Tokash, Tessie               Madonna                  59.63   1 
 12 Brown, Dominique             Madonna                1:00.93   1 
 13 Bottenfield, Nikki        11 Roane                  1:01.67   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 52.06  4/5/2012    Williamstown HS, 149                        
                       K HAMMER, A CHIDESTER, A CHIDESTER, B HAMMER      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyler Consolidated HS  'A'                            53.88   2  10   
     1) Long, Macy 9                    2) Glover, Sydney 10              
     3) Gogan, Katelyn 10               4) Casteel, Hillary 12            
  2 Roane County High School Girls  'A'                   54.54   2   8   
     1) Boggs, Nicole 12                2) Hardman, Hannah 10             
     3) Raines, Josie 09                4) Hudnall, Caity 10              
  3 Oak Glen High School Bears  'A'                       56.64   2   6   
     1) Jones, McKenzie 10              2) Nolder, Felicity 11            
     3) Nally, Megan 12                 4) Chappell, Natelie 10           
  4 Weirton Madonna High School  'A'                      56.84   1   4   
     1) Pavan, Molly                    2) Connor, Chloe                  
     3) Anile, Gianna                   4) Colantonio, Lea                
  5 Magnolia High School  'A'                             57.19   2   2   
     1) Massey, Kristen 09              2) Herrick, Sofia 10              
     3) Sands, Cedar 10                 4) Standiford, Kiera 11           
  6 Paden City High School Girls  'A'                     58.42   2   1   
     1) Barker, Kayla JR                2) Still, Abbey FR                
     3) Baker, Chelsea FR               4) Hizer, Kayla JR                
  7 Gilmer County High School.  'A'                       58.86   2 
     1) Wildman, Halee 10               2) Riffle, Tisha 11               
     3) Marks, Autumn 10                4) Cottrill, Lydia 09             
  8 Ritchie County HS  'A'                              1:01.30   1 
     1) Reed, Hunter 9                  2) Britton, Miranda 12            
     3) Smith, Brittany 12              4) Kirk, Samantha 9               
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 1:48.60              , Weir                                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:58.85   2  10   
     1) Jones, McKenzie 10              2) Chappell, Natelie 10           
     3) Nally, Megan 12                 4) Feicht, Tori 12                
  2 Magnolia High School  'A'                           2:00.06   2   8   
     1) Massey, Kristen 09              2) Herrick, Sofia 10              
     3) Theodoro, Amanda 10             4) Standiford, Kiera 11           
  3 Tyler Consolidated HS  'A'                          2:01.46   2   6   
     1) McCoy, Devann 9                 2) Casteel, Hannah 10             
     3) Moore, Isis 9                   4) Gogan, Katelyn 10              
  4 Roane County High School Girls  'A'                 2:02.67   2   4   
     1) Boggs, Nicole 12                2) Reynolds, Cailyn 09            
     3) Fisher, Renee 11                4) Hudnall, Caity 10              
  5 Paden City High School Girls  'A'                   2:03.68   2   2   
     1) Barker, Kayla JR                2) Still, Abbey FR                
     3) Stanley, Hannah JR              4) Hizer, Kayla JR                
  6 Gilmer County High School.  'A'                     2:04.41   2   1   
     1) Huff, MacKenzee 10              2) Roberts, Hannah 12             
     3) Wildman, Halee 10               4) Riffle, Tisha 11               
  7 Ritchie County HS  'A'                              2:10.61   1 
     1) Reed, Hunter 9                  2) Bunner, Evelyn 12              
     3) Smith, Brittany 12              4) Kirk, Samantha 9               
 -- Weirton Madonna High School  'A'                         DQ   1 
     1) Pavan, Molly                    2) Connor, Chloe                  
     3) Anile, Gianna                   4) Colantonio, Lea                
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 4:19.77  2007        , Oak Glenn                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Weirton Madonna High School  'A'                    4:37.58   1  10   
     1) Anile, Gianna                   2) Connor, Chloe                  
     3) Daviak, Cameron                 4) Pollard, Emilie                
  2 Oak Glen High School Bears  'A'                     4:39.75   2   8   
     1) Mangano, Christen 11            2) Chappell, Natelie 10           
     3) Nolder, Felicity 11             4) Arnott, Alex 10                
  3 Tyler Consolidated HS  'A'                          4:47.35   2   6   
     1) Long, Macy 9                    2) McCoy, Devann 9                
     3) Fletcher, Carly 12              4) Gogan, Marisa 11               
  4 St. Marys  'A'                                      4:48.27   2   4   
     1) Taylor, Olivia SO               2) Gorrell, Alex JR               
     3) Billeter, Katelyn SO            4) Buzzard, Kylee FR              
  5 Magnolia High School  'A'                           4:54.84   2   2   
     1) Herrick, Sofia 10               2) Cline, Alayna 09               
     3) Theodoro, Amanda 10             4) Arbogast, Rachel 10            
  6 Ritchie County HS  'A'                              4:57.93   2   1   
     1) Kirk, Samantha 9                2) Cokeley, Sarah 9               
     3) Hammond, Taylor 10              4) Vanoy, Olivia 11               
  7 Roane County High School Girls  'A'                 5:02.49   1 
     1) Bottenfield, Nikki 11           2) Salisbury, Beverly 09          
     3) Lloyd, Shania 12                4) Blosser, Hillary 12            
  8 Gilmer County High School.  'A'                     5:08.51   2 
     1) Beron, Mya 09                   2) Huff, MacKenzee 10             
     3) Benson, Katie 11                4) Aviles, Sara 09                
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: ! 10:15.68  2005        , WCC                                    
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                    10:47.98   10   
     1) Mangano, Christen 11            2) Arnott, Alex 10                
     3) Nolder, Felicity 11             4) Chambers, Kelsey 12            
  2 Weirton Madonna High School  'A'                   11:15.50    8   
     1) Bargar, Hannah                  2) Daviak, Cameron                
     3) Kotten, Gaby                    4) Pollard, Emilie                
  3 Tyler Consolidated HS  'A'                         11:17.20    6   
     1) Gogan, Marisa 11                2) Fletcher, Carly 12             
     3) Watson, Amber 10                4) Black, Aleah 9                 
  4 Ritchie County HS  'A'                             11:53.24    4   
     1) Mace, Taylor 11                 2) Cokeley, Sarah 9               
     3) Hammond, Taylor 10              4) Vanoy, Olivia 11               
  5 Magnolia High School  'A'                          12:17.56    2   
     1) Graham, Joanna 12               2) Cline, Alayna 09               
     3) Sands, Shelby 12                4) Arbogast, Rachel 10            
 
Girls 4x102 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
        Meet: ! 1:07.00              , John Marshall                           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ritchie County HS  'A'                              1:12.24   3  10   
     1) Cokeley, Anna 12                2) Gump, Kylie 12                 
     3) Kirk, Samantha 9                4) Adams, Janessa 11              
  2 St. Marys  'A'                                      1:15.61   1   8   
     1) Knight, Hannah FR               2) Baker, Shaina FR               
     3) Strickler, Emily SR             4) Nichols, Jenna FR              
  3 Roane County High School Girls  'A'                 1:15.62   3   6   
     1) Hardman, Hannah 10              2) Salisbury, Beverly 09          
     3) Cherry, Katie 10                4) Blosser, Hillary 12            
  4 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:16.67   2   4   
     1) Casteel, Hannah 10              2) Moore, Isis 9                  
     3) Gogan, Katelyn 10               4) Fish, Ariel 10                 
  5 Gilmer County High School.  'A'                     1:16.80   2   2   
     1) Cottrill, Lydia 09              2) Riffle, Tisha 11               
     3) Marks, Autumn 10                4) Huff, MacKenzee 10             
  6 Paden City High School Girls  'A'                   1:17.46   3   1   
     1) Stanley, Hannah JR              2) Baker, Chelsea FR              
     3) Still, Abbey FR                 4) Hizer, Kayla JR                
  7 Magnolia High School  'A'                           1:19.59   1 
     1) Massey, Kristen 09              2) Sands, Cedar 10                
     3) Slider, Courtney 10             4) Estep, Bailey 09               
  8 Weirton Madonna High School  'A'                    1:21.65   1 
     1) Bargar, Hannah                  2) Anile, Gabriella               
     3) Brown, Dominique                4) Tokash, Tessie                 
 -- Oak Glen High School Bears  'A'                          DQ   2 
     1) Feicht, Tori 12                 2) Smith, Kimberly 09             
     3) Nolder, Marissa 11              4) Nally, Megan 12                
 
Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: ! 5-04.25  4/5/2012    Megan Steele, 149                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nichols, Jenna            FR St. Marys              4-10.00   10   
  2 Gump, Kylie               12 Ritchie Co.           J4-10.00    8   
  3 Estep, Bailey             09 Magnolia               4-08.00    5   
  3 Ross, Maddie              SO Cameron                4-08.00    5   
  5 Glover, Sydney            10 Tyler Consol.         J4-08.00    2   
  6 Vanoy, Olivia             11 Ritchie Co.           J4-08.00    1   
  7 Cline, Alayna             09 Magnolia               4-06.00  
  7 Arbogast, Rachel          10 Magnolia               4-06.00  
  7 Hudnall, Caity            10 Roane                  4-06.00  
  7 Cokeley, Anna             12 Ritchie Co.            4-06.00  
 11 Moninger, Autumn          10 Oak Glen               4-04.00  
 11 McCoy, Devann              9 Tyler Consol.          4-04.00  
 -- Price, Dominica           09 Oak Glen                    NH  
 -- Aviles, Sara              09 Gilmer                      NH  
 -- Good, Skylar              10 Roane                       NH  
 -- Marks, Autumn             10 Gilmer                      NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
        Meet: ! 10-00  2008        Fonner, John Marshall                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lloyd, Shania             12 Roane                  8-00.00   10   
  2 Cokeley, Sarah             9 Ritchie Co.            7-06.00    8   
  3 Casteel, Hannah           10 Tyler Consol.          7-00.00    6   
  4 Theodoro, Amanda          10 Magnolia               6-00.00    3   
  4 Sampson, Kelly            09 Roane                  6-00.00    3   
  6 Goodson, Kylee            11 Roane                 J6-00.00    1   

 
Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: ! 17-03.50              Jan Dunham, Paden City                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Raines, Josie             09 Roane                 16-00.00   10   
  2 Nichols, Jenna            FR St. Marys             15-06.00    8   
  3 Moore, Isis                9 Tyler Consol.         15-03.50    6   
  4 Pollard, Emilie              Madonna               14-11.00    4   
  5 Casteel, Hillary          12 Tyler Consol.         14-07.00    2   
  6 Reynolds, Cailyn          09 Roane                 14-05.00    1   
  7 Baker, Shaina             FR St. Marys             14-02.00  
  8 Massey, Kristen           09 Magnolia              13-08.00  
  9 Cartwright, Alexis        10 Magnolia              13-06.00  
 10 Britton, Miranda          12 Ritchie Co.           13-02.50  
 11 Baker, Chelsea            FR Paden City            13-00.00  
 12 Price, Dominica           09 Oak Glen              12-09.00  
 13 Fish, Ariel               10 Tyler Consol.         12-08.00  
 14 Moninger, Autumn          10 Oak Glen              12-06.50  
 15 Powell, Toni              10 Oak Glen              12-04.00  
 16 Waters, Hailey            10 Magnolia              11-01.00  
 17 James, Jensen             JR Cameron                9-11.00  
 18 Yaron, Beth               SR Paden City             9-09.00  
 19 Starcovic, Angelica       FR Cameron                7-06.00  
 -- Goodson, Kylee            11 Roane                       ND  
 -- Smith, Brittany           12 Ritchie Co.                 ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: ! 38-03  2004        Kiger, Williamstown                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Laura             SO St. Marys             32-09.00   10   
  2 Little, Mikayla           12 Ritchie Co.           30-11.00    8   
  3 Dalrymple, Kara           10 Tyler Consol.         30-10.00    6   
  4 Blatt, Sydney             SO Paden City            30-09.00    4   
  5 Woofter, Rachelle         12 Oak Glen              29-11.00    2   
  6 Bush, Kaitlin             10 Roane                 29-08.00    1   
  7 Zills, Anna                9 Tyler Consol.         28-04.00  
  8 Boggs, Nicole             12 Roane                 26-07.00  
  9 Keith, Kathern            10 Gilmer                26-04.50  
 10 Bemis, Bridget            10 Oak Glen              26-03.00  
 11 Parsons, Ashley           12 Roane                 25-07.00  
 12 Ritchie, Darien           SO Paden City            25-04.50  
 13 Boyd, Tessa                9 Tyler Consol.         25-03.50  
 14 Price, Dominica           09 Oak Glen              24-09.50  
 15 Moore, Morgan             11 Ritchie Co.           23-06.00  
 16 Timbs, Summer             10 Magnolia              23-00.00  
 17 Bunner, Evelyn            12 Ritchie Co.           21-10.00  
 18 Burris, Ariel             JR St. Marys             21-07.00  
 19 Cartwright, Alexis        10 Magnolia              21-05.50  
 20 Anile, Gabriella             Madonna               21-03.00  
 21 Russell, Taylor           SR St. Marys             20-01.00  
 22 Ritchie, Aubrey           SO Paden City            19-10.00  
 23 Garan, Rebecca               Madonna               19-06.50  
 24 Robininson, Traysa        11 Magnolia              18-05.50  
 25 Starcovic, Sarah          SO Cameron               16-11.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
        Meet: ! 119-08.25  2001        Judi Rose, Doddridge                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Little, Mikayla           12 Ritchie Co.             102-06   10   
  2 Taylor, Laura             SO St. Marys               100-02    8   
  3 Delekta, Emmy             11 Oak Glen              92-01.50    6   
  4 Parsons, Ashley           12 Roane                 88-08.50    4   
  5 Jochum, Laura             11 Tyler Consol.            81-05    2   
  6 Blatt, Sydney             SO Paden City               78-02    1   
  7 Rogers, Noelle            10 Roane                 77-05.50  
  8 Woofter, Rachelle         12 Oak Glen              73-01.50  
  9 Keith, Kathern            10 Gilmer                72-07.50  
 10 Bemis, Bridget            10 Oak Glen                 69-11  
 11 Bunner, Evelyn            12 Ritchie Co.              59-10  
 12 Stewart, Haley            11 Tyler Consol.            58-02  
 13 Boyd, Tessa                9 Tyler Consol.            58-01  
 14 Ritchie, Darien           SO Paden City               57-11  
 15 Cartwright, Alexis        10 Magnolia              57-07.50  
 16 Moore, Morgan             11 Ritchie Co.              57-05  
 17 Dennis, Chelsea           SO Paden City            55-00.50  
 18 Sizemore, Breanna         09 Magnolia                 55-00  
 19 Burris, Ariel             JR St. Marys                50-06  
 20 Kirby, Trista             JR St. Marys             50-00.50  
 21 Timbs, Summer             10 Magnolia              49-07.50  
 22 Starcovic, Sarah          SO Cameron               36-02.50  
 23 Garan, Rebecca               Madonna               32-03.50  
 -- Bush, Kaitlin             10 Roane                       ND  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 11.00              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jeter, Marquise              Madonna                  11.71q  2 
  2 Pavalok, Alex             JR Roane County Hig         11.72q  2 
  3 Fisher, Troy              JR Roane County Hig         11.76q  4 
  4 McGinnis II, Steven       JR Roane County Hig         11.78q  2 
  5 Kacor, Jared              SO Magnolia                 11.80q  3 
  6 Bailey, Chris             12 Oak Glen                 11.89q  1 
  7 Wetzel, Yale              SR Magnolia                 11.92   3 
  8 Gray, David               SR St. Marys                11.99   5 
  9 Hall, Zach                SR Cameron                  12.10   4 
 10 Price, Dakota              9 Oak Glen                 12.16   1 
 10 Garrett, Austin           10 Ritchie Co.              12.16   5 
 12 Diddario, Ricky              Madonna                  12.42   1 
 13 Shreve, Levi                 Madonna                  12.43   1 
 14 Gutierrez, Carlos         JR St. Marys                12.44   3 
 14 Anderson, Tyler            9 Tyler Consol.            12.44   4 
 16 Ruble, Josh               12 Tyler Consol.            12.68   5 
 17 Troutman, Shawn              Oak Glen                 12.89   1 
 18 Miller, Ryan              FR St. Marys                12.93   2 
 19 Rhodes, Anthony           10 Ritchie Co.              12.94   1 
 20 Pyles, Charles            JR Paden City               13.00   4 
 21 Pritt, Jared              09 Gilmer                   13.10   3 
 22 Lemasters, Tre'           SO Cameron                  13.35   2 
 23 Springer, Brody              Gilmer                   13.89   5 
 24 Green, William            09 Gilmer                   13.95   5 
 25 Byers, Kristopher         SO Paden City               14.83   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: ! 11.00              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jeter, Marquise              Madonna                  11.91   10   
  2 McGinnis II, Steven       JR Roane County Hig         11.92    8   
  3 Fisher, Troy              JR Roane County Hig         11.93    6   
  4 Pavalok, Alex             JR Roane County Hig         11.95    4   
  5 Kacor, Jared              SO Magnolia                 12.01    2   
  6 Bailey, Chris             12 Oak Glen                 12.18    1   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 22.70              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jeter, Marquise              Madonna                  23.71q  2 
  2 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.              24.11q  1 
  3 Hall, Zach                SR Cameron                  24.16q  1 
  4 Campbell, David           12 Oak Glen                 24.41q  3 
  5 Gray, David               SR St. Marys                24.49q  5 
  6 McGinnis II, Steven       JR Roane County Hig         24.52q  2 
  7 Price, Dakota              9 Oak Glen                 24.75   4 
  8 Swiger, Micah             11 Oak Glen                 24.79   2 
  9 Shreve, Levi                 Madonna                  25.08   1 
 10 Smith, Jordan             10 Ritchie Co.              25.09   3 
 11 Ward, Clayton             JR Cameron                  25.36   5 
 11 Anderson, Tyler            9 Tyler Consol.            25.36   5 
 13 Diddario, Ricky              Madonna                  25.57   1 
 14 Kiger, Tyler              SO Paden City               25.93   1 
 15 Pyles, Charles            JR Paden City               26.01   5 
 16 Spitzer, Noah             SR St. Marys                26.02   4 
 17 Rhodes, Anthony           10 Ritchie Co.              26.79   2 
 18 Myers, Cade               FR Paden City               26.81   3 
 19 Wells, Hunter              9 Tyler Consol.            27.11   3 
 20 Halahingano, Peau         FR Magnolia                 27.47   4 
 21 Perez, Federico           10 Tyler Consol.            27.79   1 
 22 Higgins, Joey             SO St. Marys                28.56   2 
 23 Jordan, Nate                 Roane County Hig         29.08   5 
 24 Garcia, Michael           10 Gilmer                   33.00   3 
 25 Brodeur, Nick                Gilmer                   34.42   2 
 -- Pritt, Jared              09 Gilmer                      NT   4 
 -- Pavalok, Alex             JR Roane County Hig            NT   4 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: ! 22.70              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jeter, Marquise              Madonna                  24.05   10   
  2 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.              24.19    8   
  3 Campbell, David           12 Oak Glen                 24.21    6   
  4 Gray, David               SR St. Marys                24.40    4   
  5 Hall, Zach                SR Cameron                  24.73    2   
  6 McGinnis II, Steven       JR Roane County Hig         24.91    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: ! 50.43  2008        Eads, Bridgeport                            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fisher, Troy              JR Roane County Hig         52.10   4  10   
  2 Pavalok, Alex             JR Roane County Hig         54.72   4   8   
  3 Sparks, Tristan           12 Gilmer                   55.96   3   6   
  4 Price, Dakota              9 Oak Glen                 56.72   4   4   
  5 Kiger, Tyler              SO Paden City               58.26   3   2   
  6 Smith, Jordan             10 Ritchie Co.              58.42   4   1   
  7 Schlieper, Kyle           JR Cameron                  58.91   3 
  8 Carpenter, Derek          SR St. Marys                58.95   3 
  9 Morris, Markeem           11 Gilmer                   59.00   2 
 10 Warren, Dakota             9 Oak Glen                 59.04   2 
 11 Barnhart, Trenton         JR St. Marys                59.77   3 
 12 Pena, Marcus              JR Roane County Hig       1:00.42   1 
 13 Frye, Dean                JR Paden City             1:01.24   4 
 14 White, Caleb              09 Gilmer                 1:01.62   2 
 15 Spitzer, Noah             SR St. Marys              1:02.80   2 
 16 Smearman, Josh               Madonna                1:03.36   1 
 17 Ingold, Daryan            SO Magnolia               1:05.14   1 
 18 Gorby, Scott              10 Tyler Consol.          1:09.60   1 
 19 Cross, Cameron            FR Paden City             1:11.91   2 
 20 Neehouse, Jared           SO Cameron                1:17.90   1 
 21 Miller, Cody              FR Cameron                1:21.71   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 1:58.59  2003        Ryan Jobes, Williamstown                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisher, Troy              JR Roane County Hig       2:05.83   10   
  2 Shade, Soren              JR Magnolia               2:10.42    8   
  3 Tropeck, Cody             12 Oak Glen               2:11.50    6   
  4 Canas, Skylar             SR Cameron                2:13.07    4   
  5 Smith, Brock              12 Oak Glen               2:14.36    2   
  6 Barnhart, Trenton         JR St. Marys              2:18.75    1   
  7 Perez, Cyle               10 Oak Glen               2:21.02  
  8 Eades, Elijah             FR St. Marys              2:28.28  
  9 Pena, Marcus              JR Roane County Hig       2:30.65  
 10 Chapman, Zach             11 Gilmer                 2:31.85  
 11 Crislip, Cade             FR Paden City             2:33.83  
 12 White, Caleb              09 Gilmer                 2:34.22  
 13 Smearman, Josh               Madonna                2:35.12  
 14 Smith, Wesley             FR Paden City             2:40.55  
 15 Morris, Markeem           11 Gilmer                 2:41.26  
 16 Maheny, Andrew             9 Ritchie Co.            2:43.28  
 17 Feist, Daniel             11 Tyler Consol.          2:44.16  
 18 Burch, Joe                FR Roane County Hig       2:45.33  
 19 Miller, Cody              FR Cameron                3:06.38  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 4:34.77  2002        Adam Raper, Williamstown                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hogue, Johnny             12 Ritchie Co.            4:53.19   10   
  2 Cooper, Daniel            10 Ritchie Co.            4:54.59    8   
  3 Gorby, Tanner             10 Oak Glen               5:02.75    6   
  4 Deem, Hunter              10 Ritchie Co.            5:04.17    4   
  5 Canas, Skylar             SR Cameron                5:06.06    2   
  6 Pell, Caleb               JR Roane County Hig       5:11.11    1   
  7 Mynes, Zachary            10 Oak Glen               5:17.11  
  8 Coulter, Dylan            SR Cameron                5:20.41  
  9 Butler, Richard           SO St. Marys              5:24.78  
 10 Pancake, Jacob            JR Magnolia               5:33.15  
 11 Law, Dalton               09 Gilmer                 5:33.79  
 12 Eades, Elijah             FR St. Marys              5:34.10  
 13 Chapman, Zach             11 Gilmer                 5:35.19  
 14 Crislip, Cade             FR Paden City             5:37.57  
 15 Graves, Dakota             9 Oak Glen               5:38.69  
 16 McIlvain, David           JR Magnolia               5:47.65  
 16 Stutler, Kyle             FR Roane County Hig       5:47.65  
 18 Prevatte, Dakota          11 Gilmer                 5:59.80  
 19 Petin, Archie             SO Magnolia               6:13.27  
 20 Byers, Kalob              JR Paden City             6:51.13  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: ! 9:58.43  4/5/2012    Alec Hinerman, Magnolia                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hogue, Johnny             12 Ritchie Co.            9:58.00!  10   
  2 Cooper, Daniel            10 Ritchie Co.           10:35.00    8   
  3 Gorby, Tanner             10 Oak Glen              10:46.00    6   
  4 Pancake, Jacob            JR Magnolia              11:13.00    4   
  5 Butler, Richard           SO St. Marys             11:17.00    2   
  6 Dalrymple, Ryan           12 Tyler Consol.         11:41.00    1   
  7 Hart, Ben                 FR Cameron               11:46.00  
  8 Law, Dalton               09 Gilmer                11:50.00  
  9 Polen, Devin              12 Oak Glen              12:04.00  
 10 Prevatte, Dakota          11 Gilmer                12:10.00  
 11 McIlvain, David           JR Magnolia              12:22.00  
 12 Stutler, Kyle             FR Roane County Hig      12:27.00  
 13 Maheny, Andrew             9 Ritchie Co.           12:35.00  
 14 McCune, Matthew           10 Oak Glen              12:43.00  
 -- Coulter, Dylan            SR Cameron                     NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 14.20              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.              16.03q  2 
  2 Wolfe, Cody               FR St. Marys                17.05q  1 
  3 Price, Deven              SO Paden City               17.13q  3 
  4 Aviles, Noah              09 Gilmer                   17.26q  3 
  5 Johnson, Anthony          SO St. Marys                17.65q  1 
  6 Burnham, Christopher      12 Oak Glen                 17.73q  2 
  7 Akers, Tyler              JR Magnolia                 18.00   1 
  8 Kocher, Andrew            10 Tyler Consol.            18.47   2 
  9 Peck, Josh                10 Tyler Consol.            19.08   1 
 10 Warren, Dakota             9 Oak Glen                 20.71   2 
 11 LeMasters, Jarrett         9 Tyler Consol.            21.29   2 
 12 Smith, Cole               FR St. Marys                21.34   3 
 13 Fryer, Nathan              9 Oak Glen                 22.06   1 
 -- Godbey, Tyler             JR Roane County Hig            DQ   3 

 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: ! 14.20              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.              15.67   10   
  2 Price, Deven              SO Paden City               17.02    8   
  3 Aviles, Noah              09 Gilmer                   17.03    6   
  4 Wolfe, Cody               FR St. Marys                17.20    4   
  5 Burnham, Christopher      12 Oak Glen                 17.64    2   
  6 Johnson, Anthony          SO St. Marys                17.86    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: ! 40.00              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.              41.44   4  10   
  2 Burnham, Christopher      12 Oak Glen                 42.44   4   8   
  3 Kacor, Jared              SO Magnolia                 43.27   4   6   
  4 Satterfield, Clayton      11 Ritchie Co.              43.41   4   4   
  5 Smith, Cole               FR St. Marys                48.18   3   2   
  6 Peck, Josh                10 Tyler Consol.            48.30   3   1   
  7 Myers, Cade               FR Paden City               48.66   4 
  8 Warren, Dakota             9 Oak Glen                 50.59   2 
  9 Pierce, Jacob             FR Paden City               50.78   2 
 10 Fryer, Nathan              9 Oak Glen                 51.74   2 
 11 Carroll, Logan            SO Paden City               53.25   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 44.80              , Magnolia                                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                       45.93   2  10   
     1) Swiger, Micah 11                2) Bailey, Chris 12               
     3) Campbell, David 12              4) Price, Dakota 9                
  2 Magnolia High School  'A'                             46.52   2   8   
     1) Brill, Jacob SR                 2) Kacor, Jared SO                
     3) Smith, Andrew SR                4) Wetzel, Yale SR                
  3 Weirton Madonna High School  'A'                      47.82   1   6   
     1) Jeter, Tavon                    2) Jeter, Marquise                
     3) Diddario, Ricky                 4) Shreve, Levi                   
  4 Roane County High  'A'                                47.97   2   4   
     1) Bates, Ryan JR                  2) Hamilton, Joe SO               
     3) McGinnis II, Steven JR          4) Hardman, Grant SR              
  5 St. Marys  'A'                                        48.30   1   2   
     1) Gutierrez, Carlos JR            2) Miller, Ryan FR                
     3) Baker, Alex JR                  4) O'Brien, Addison JR            
  6 Ritchie County HS  'A'                                48.73   2   1   
     1) Smith, Jordan 10                2) Rhodes, Anthony 10             
     3) Garrett, Austin 10              4) Satterfield, Clayton 11        
  7 Tyler Consolidated HS  'A'                            49.23   2 
     1) Ruble, Josh 12                  2) Shepherd, Trent 9              
     3) Perez, Federico 10              4) Anderson, Tyler 9              
  8 Cameron High School  'A'                              49.72   1 
     1) Ward, Clayton JR                2) McDiffitt, Roger SO            
     3) Schlieper, Kyle JR              4) Hall, Zach SR                  
 -- Gilmer County High School.  'A'                          DQ   1 
     1) Watkins, Kevin 10               2) Gillespie, Jessie 11           
     3) Green, William 09               4) Pritt, Jared 09                
 -- Paden City High School Girls  'A'                        DQ   2 
     1) Pyles, Charles JR               2) Cross, Brandon JR              
     3) Pierce, Jacob FR                4) Price, Deven SO                
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 1:33.52  2004        , Linsly                                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:36.08   2  10   
     1) Burnham, Christopher 12         2) Bailey, Chris 12               
     3) Swiger, Micah 11                4) Campbell, David 12             
  2 Roane County High  'A'                              1:38.63   2   8   
     1) Bates, Ryan JR                  2) Hardman, Grant SR              
     3) McGinnis II, Steven JR          4) Pavalok, Alex JR               
  3 Weirton Madonna High School  'A'                    1:39.14   1   6   
     1) Jeter, Marquise                 2) Jeter, Tavon                   
     3) Diddario, Ricky                 4) Shreve, Levi                   
  4 St. Marys  'A'                                      1:39.22   2   4   
     1) Johnson, Anthony SO             2) Baker, Alex JR                 
     3) O'Brien, Addison JR             4) Gray, David SR                 
  5 Magnolia High School  'A'                           1:40.97   2   2   
     1) Brill, Jacob SR                 2) Nice, Riley FR                 
     3) Smith, Andrew SR                4) Wetzel, Yale SR                
  6 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:42.33   2   1   
     1) Kocher, Andrew 10               2) Shepherd, Trent 9              
     3) Perez, Federico 10              4) Anderson, Tyler 9              
  7 Cameron High School  'A'                            1:43.33   2 
     1) Ward, Clayton JR                2) McDiffitt, Roger SO            
     3) Schlieper, Kyle JR              4) Hall, Zach SR                  
  8 Gilmer County High School.  'A'                     1:49.77   1 
     1) Watkins, Kevin 10               2) Pritt, Jared 09                
     3) Green, William 09               4) Gillespie, Jessie 11           
 -- Paden City High School Girls  'A'                        NT   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: ! 3:33.00  2005        , Tyler                                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     3:43.65   2  10   
     1) Campbell, David 12              2) Tropeck, Cody 12               
     3) Bailey, Chris 12                4) Burnham, Christopher 12        
  2 Magnolia High School  'A'                           3:53.04   2   8   
     1) Brill, Jacob SR                 2) Kacor, Jared SO                
     3) Shade, Soren JR                 4) Celedon, Oscar JR              
  3 Gilmer County High School.  'A'                     3:59.37   2   6   
     1) Sparks, Tristan 12              2) White, Caleb 09                
     3) Chapman, Zach 11                4) Gillespie, Jessie 11           
  4 St. Marys  'A'                                      4:03.82   1   4   
     1) Barnhart, Trenton JR            2) Carpenter, Derek SR            
     3) Baker, Alex JR                  4) O'Brien, Addison JR            
  5 Tyler Consolidated HS  'A'                          4:03.96   2   2   
     1) Frum, Kyle 10                   2) Shepherd, Trent 9              
     3) Perez, Federico 10              4) Dalrymple, Ryan 12             
  6 Roane County High  'A'                              4:10.99   1   1   
     1) Pell, Caleb JR                  2) Jordan, Zach                   
     3) Pena, Marcus JR                 4) Hamilton, Joe SO               
  7 Paden City High School Girls  'A'                   4:18.28   1 
     1) Kiger, Tyler SO                 2) Smith, Wesley FR               
     3) Crislip, Cade FR                4) Frye, Dean JR                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: ! 8:34.26  2003        River, River                              
                         McGuire,Werkau,Amos,Whitlatch                     
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     8:54.69   10   
     1) Tropeck, Cody 12                2) Gorby, Tanner 10               
     3) Mynes, Zachary 10               4) Smith, Brock 12                
  2 Ritchie County HS  'A'                              8:59.40    8   
     1) Skidmore, Dylan 12              2) Deem, Hunter 10                
     3) Cooper, Daniel 10               4) Hogue, Johnny 12               
  3 Cameron High School  'A'                            9:33.78    6   
     1) Canas, Skylar SR                2) Hart, Ben FR                   
     3) McDiffitt, Roger SO             4) Coulter, Dylan SR              
  4 Magnolia High School  'A'                           9:41.84    4   
     1) Nice, Riley FR                  2) Pancake, Jacob JR              
     3) Shade, Soren JR                 4) Celedon, Oscar JR              
  5 Gilmer County High School.  'A'                     9:53.36    2   
     1) Prevatte, Dakota 11             2) Morris, Markeem 11             
     3) White, Caleb 09                 4) Chapman, Zach 11               
  6 Paden City High School Girls  'A'                  10:18.61    1   
     1) Crislip, Cade FR                2) Frye, Dean JR                  
     3) Smith, Wesley FR                4) Pierce, Jacob FR               
  7 Tyler Consolidated HS  'A'                         10:30.16  
     1) Frum, Kyle 10                   2) Dalrymple, Ryan 12             
     3) Gorby, Scott 10                 4) Feist, Daniel 11               
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
        Meet: ! 59.50              , Bellaire                                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ritchie County HS  'A'                              1:06.20   3  10   
     1) Hayes, Cruz 11                  2) Garrett, Austin 10             
     3) Satterfield, Clayton 11         4) Skidmore, Dylan 12             
  2 St. Marys  'A'                                      1:08.03   3   8   
     1) Wolfe, Cody FR                  2) Higgins, Joey SO               
     3) Baker, Alex JR                  4) Johnson, Anthony SO            
  3 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:08.09   3   6   
     1) Peck, Josh 10                   2) Ruble, Josh 12                 
     3) Wells, Hunter 9                 4) Kocher, Andrew 10              
  4 Paden City High School Girls  'A'                   1:09.71   2   4   
     1) Frye, Dean JR                   2) Pierce, Jacob FR               
     3) Carroll, Logan SO               4) Price, Deven SO                
  5 Roane County High  'A'                              1:11.19   1   2   
     1) Pena, Marcus JR                 2) Hamilton, Joe SO               
     3) Pell, Caleb JR                  4) Bates, Ryan JR                 
  6 Magnolia High School  'A'                           1:13.25   2   1   
     1) Celedon, Oscar JR               2) Halahingano, Peau FR           
     3) Nice, Riley FR                  4) Akers, Tyler JR                
  7 Gilmer County High School.  'A'                     1:15.35   1 
     1) Laehey, Devin                   2) Aviles, Noah 09                
     3) Sparks, Tristan 12              4) Gillespie, Jessie 11           
  8 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:17.17   2 
     1) Graves, Dakota 9                2) Rosenlieb, Conner 9            
     3) Fryer, Nathan 9                 4) Warren, Dakota 9               
 
Boys High Jump
=======================================================================
        Meet: !  6-06  2002        Eric Belancic-WCC, Wheeling Central         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allender, Jayden          11 Ritchie Co.            5-06.00   10   
  2 Smith, Andrew             SR Magnolia               5-04.00    8   
  3 Wolfe, Cody               FR St. Marys             J5-04.00    6   
  4 Halahingano, Peau         FR Magnolia               5-02.00    3   
  4 Aviles, Noah              09 Gilmer                 5-02.00    3   
 -- Frum, Kyle                10 Tyler Consol.               NH  
 -- Perez, Cyle               10 Oak Glen                    NH  
 -- Petin, Archie             SO Magnolia                    NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
        Meet: ! 14-07  4/5/2012    Daniel Scott, Wheeling Central              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrett, Austin           10 Ritchie Co.           13-06.00   10   
  2 Pell, Caleb               JR Roane County Hig      11-00.00    8   
  3 Ruble, Josh               12 Tyler Consol.          9-00.00    6   
  4 Green, William            09 Gilmer                 8-06.00    4   
 -- LeMasters, Jarrett         9 Tyler Consol.               NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
        Meet: ! 21-09  2008        Eads, Bridgeport                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisher, Troy              JR Roane County Hig      20-01.75    9   
  1 Aviles, Noah              09 Gilmer                20-01.75    9   
  3 Swiger, Micah             11 Oak Glen              19-10.75    6   
  4 Biolldio, Marchello          Madonna               19-09.50    4   
  5 Jeter, Tavon                 Madonna               18-06.00    2   
  6 Satterfield, Clayton      11 Ritchie Co.           18-01.50    1   
  7 Ward, Clayton             JR Cameron               17-10.50  
  8 O'Brien, Addison          JR St. Marys             17-00.50  
  8 Shepherd, Trent            9 Tyler Consol.         17-00.50  
 10 Mynes, Zachary            10 Oak Glen              16-06.00  
 11 Fryer, Nathan              9 Oak Glen              16-00.00  
 12 Miller, Ryan              FR St. Marys             15-11.00  
 13 Jordan, Zach                 Roane County Hig      15-02.75  
 14 Smith, Wesley             FR Paden City            12-11.50  
 15 Byers, Kristopher         SO Paden City            12-11.00  
 -- Morgan, Wesley            JR Magnolia                    ND  
 -- Wetzel, Yale              SR Magnolia                    ND  
 -- Baker, Alex               JR St. Marys                   ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
        Meet: ! 64-08  2009        Duke, River                                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stout, Nathan             10 Gilmer                47-10.50   10   
  2 Ashley, Hunter            10 Gilmer                42-03.50    8   
  3 Mills, Noah               11 Oak Glen              40-02.50    6   
  4 Cross, Brandon            JR Paden City            38-07.50    4   
  5 Cox, Jacob                SO St. Marys             37-11.50    2   
  6 Rosohac, Isaac             9 Oak Glen              36-08.50    1   
  7 Seckman, Cole             SR Magnolia              34-05.50  
  8 Wilson, Brian             SO Magnolia              33-09.50  
  9 Staley, Chance            11 Oak Glen              32-10.00  
 10 Dillie, Thaiddeus            Madonna               32-08.50  
 11 Crihfield, Isiaih         JR Roane County Hig      32-06.50  
 12 Cole, Kyle                10 Ritchie Co.           32-04.00  
 12 Gatain, Dakota            SO Paden City            32-04.00  
 14 Carpenter, Robbie         11 Ritchie Co.           32-00.50  
 15 Richards, Cody            09 Gilmer                31-10.00  
 16 Ludle, Uriah              SO Roane County Hig      31-07.00  
 16 Schultheis, Daulton       FR Paden City            31-07.00  
 18 Pettit, Devin             SO Cameron               31-06.50  
 19 Stern, Bradon             SO Cameron               31-04.50  
 20 Berish, Saul              JR St. Marys             31-01.00  
 21 Neehouse, Jared           SO Cameron               30-06.50  
 22 Snyder, Luke              SO St. Marys             29-10.00  
 23 Davis, Adam                  Madonna               27-03.00  
 24 Rizzo, Andrea             12 Tyler Consol.         25-08.50  
 25 Weekly, Lucas             JR Roane County Hig      25-08.00  
 -- Brill, Hunter             SO Magnolia                    DQ  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
        Meet: ! 163-05.50  2010        Britton, Ritchie                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stout, Nathan             10 Gilmer               139-04.50   10   
  2 Ashley, Hunter            10 Gilmer                  136-10    8   
  3 Mills, Noah               11 Oak Glen                115-03    6   
  4 Carpenter, Robbie         11 Ritchie Co.             114-09    4   
  5 Staley, Chance            11 Oak Glen                112-08    2   
  6 White, Stephen            SR Magnolia             104-03.50    1   
  7 Berish, Saul              JR St. Marys                99-11  
  8 Rosohac, Isaac             9 Oak Glen              98-09.50  
  9 Cross, Brandon            JR Paden City               95-08  
 10 Cox, Jacob                SO St. Marys             93-05.50  
 11 Brill, Hunter             SO Magnolia              91-07.50  
 12 Thomas, Denton            JR Paden City            90-05.50  
 13 Watkins, Kevin            10 Gilmer                89-06.50  
 14 Pyles, Charles            JR Paden City            89-02.50  
 15 Wilson, Brian             SO Magnolia                 79-09  
 16 Cole, Kyle                10 Ritchie Co.              78-01  
 17 Stern, Bradon             SO Cameron                  73-07  
 18 Davis, Adam                  Madonna                  73-05  
 19 Neehouse, Jared           SO Cameron                  69-08  
 20 Dillie, Thaiddeus            Madonna               66-02.50  
 21 Pettit, Devin             SO Cameron                  66-00  
 22 Ludle, Uriah              SO Roane County Hig      60-07.50  
 23 Crihfield, Isiaih         JR Roane County Hig      55-07.50  
 24 Weekly, Lucas             JR Roane County Hig         55-05  
 25 Rizzo, Andrea             12 Tyler Consol.            52-02  
 26 Timmons, Asa              SR St. Marys             48-02.50  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oak Glen High School Bears 113        2) Tyler Consolidated HS      91   
    3) Ritchie County HS           76        4) Roane County High School   70   
    5) St. Marys                   60        6) Magnolia High School       53   
    7) Weirton Madonna High Schoo  51        8) Paden City High School Gi  21   
    9) Cameron High School         11       10) Gilmer County High School   8   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Ritchie County HS          117        2) Oak Glen High School Bear 102   
    3) Roane County High           80        4) Gilmer County High School  72   
    5) Magnolia High School        55        6) St. Marys                  40   
    7) Weirton Madonna High Schoo  38        8) Paden City High School Gi  19   
    9) Tyler Consolidated HS       17       10) Cameron High School        14