Licensed to BoComServ TrackMeet Mngmnt Specialist - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/6/2013 09:02 PM
                      2013 Boggs Invitational - 4/5/2013                       
                          Knights Boggs Invitational                           
                                     TCHS                                      
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 12.72  2005        Thompson, Weir                              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burch, Alexis             12 Oak Glen                 13.31q  5 
  2 Cunningham, Madison       SR Cougars                  13.69q  4 
  3 Konchesky, Peyton         JR Trinity                  14.21q  1 
  4 Chappell, Natelie         09 Oak Glen                 14.28q  3 
  5 Casteel, Hillary          11 Tyler Consol.            14.39q  3 
  6 Lloyd, Kelci              SR SM                       14.42q  2 
  7 Hardman, Hannah           09 Roane                    14.44   4 
  8 Boggs, Elizabeth          11 Roane                    14.46   3 
  9 Sampson, Savannah         FR Cougars                  14.51   1 
 10 Jones, McKenzie           09 Oak Glen                 14.52   1 
 11 Gogan, Katelyn             9 Tyler Consol.            14.53   4 
 12 Hudnall, Caity            09 Roane                    14.65   5 
 13 Hizer, Kayla                 Paden City High          14.67   2 
 14 Layman, Hannah            JR Cougars                  14.67   2 
 15 Roberts, Hannah            9 Tyler Consol.            15.16   2 
 16 Kenney, Sophie            FR Trinity                  15.47   1 
 17 McCullough, Samantha      12 Doddridge                15.60   4 
 18 Fetty, Sara               JR SM                       15.60   4 
 19 Smith, Brittany           11 Ritchie Co.              15.66   5 
 20 Wise, Jordan              SR SM                       15.98   3 
 21 Britton, Miranda          11 Ritchie Co.              16.16   5 
 22 Mayo, Kristi                 Whs                      16.31   5 
 23 Tallarito, Natasha           Paden City High          16.77   2 
 24 Nalley, Alessa            12 Doddridge                16.85   1 
 25 Staud, Claire             JR Trinity                  16.92   3 
 26 Silva, Renata             12 Doddridge                18.71   2 
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: ! 12.72  2005        Thompson, Weir                              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Burch, Alexis             12 Oak Glen                 13.50  
  2 Cunningham, Madison       SR Cougars                  13.78  
  3 Konchesky, Peyton         JR Trinity                  14.21  
  4 Chappell, Natelie         09 Oak Glen                 14.33  
  5 Casteel, Hillary          11 Tyler Consol.            14.37  
  6 Lloyd, Kelci              SR SM                       14.48  
Preliminaries
  7 Hardman, Hannah           09 Roane                           
  8 Boggs, Elizabeth          11 Roane                           
  9 Sampson, Savannah         FR Cougars                         
 10 Jones, McKenzie           09 Oak Glen                        
 11 Gogan, Katelyn             9 Tyler Consol.                   
 12 Hudnall, Caity            09 Roane                           
 13 Hizer, Kayla                 Paden City High                 
 14 Layman, Hannah            JR Cougars                         
 15 Roberts, Hannah            9 Tyler Consol.                   
 16 Kenney, Sophie            FR Trinity                         
 17 McCullough, Samantha      12 Doddridge                       
 18 Fetty, Sara               JR SM                              
 19 Smith, Brittany           11 Ritchie Co.                     
 20 Wise, Jordan              SR SM                              
 21 Britton, Miranda          11 Ritchie Co.                     
 22 Mayo, Kristi                 Whs                             
 23 Tallarito, Natasha           Paden City High                 
 24 Nalley, Alessa            12 Doddridge                       
 25 Staud, Claire             JR Trinity                         
 26 Silva, Renata             12 Doddridge                       
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 26.87  4/5/2012    Andrea Chidester, 149                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Burch, Alexis             12 Oak Glen                 27.53q  5 
  2 Collins, Megan            12 Oak Glen                 28.28q  2 
  3 Ferguson, Sarah           11 Doddridge                28.66q  1 
  4 Cunningham, Madison       SR Cougars                  28.92q  3 
  5 Cline, Kerstyn            10 Tyler Consol.            29.17q  5 
  6 Gardner, Madelin          11 Whs                      29.23q  4 
  7 Gogan, Katelyn             9 Tyler Consol.            29.76   1 
  8 Lloyd, Kelci              SR SM                       29.87   1 
  9 Casteel, Hillary          11 Tyler Consol.            30.08   4 
 10 Hizer, Kayla                 Paden City High          30.37   2 
 11 Parsons, Breanna          SO Cougars                  30.90   1 
 12 Starcher, Destinee        12 Roane                    31.00   2 
 13 Fisher, Renee             10 Roane                    31.14   4 
 14 Bryson, Jessie             9 Ritchie Co.              31.31   4 
 15 Kinkade, Olivia           FR Trinity                  31.86   2 
 16 Umstead, Meliah              Hhs                      31.89   2 
 17 Hicks, Ashley             11 Roane                    32.06   5 
 18 Kenney, Sophie            FR Trinity                  32.37   4 
 19 Rouleau, Kyra             FR Cougars                  33.06   5 
 20 Wise, Jordan              SR SM                       33.08   3 
 21 Smith, Brittany           11 Ritchie Co.              33.10   5 
 22 Banfield, Jessica            Whs                      33.35   3 
 23 Burgreen, Hannah           9 Doddridge                33.51   3 
 24 Kenney, Katie             SR Trinity                  34.16   2 
 25 Cartwright, Lexi             Hhs                      34.58   4 
 26 Blankenship, Ashley       11 Doddridge                35.99   1 
 27 Kuhn, Kaitlyn                Hhs                      37.96   3 
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: ! 26.87  4/5/2012    Andrea Chidester, 149                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Burch, Alexis             12 Oak Glen                 27.47  
  2 Cunningham, Madison       SR Cougars                  27.83  
  3 Collins, Megan            12 Oak Glen                 28.43  
  4 Cline, Kerstyn            10 Tyler Consol.            28.74  
  5 Ferguson, Sarah           11 Doddridge                28.84  
  6 Gardner, Madelin          11 Whs                      29.27  
Preliminaries
  7 Gogan, Katelyn             9 Tyler Consol.                   
  8 Lloyd, Kelci              SR SM                              
  9 Casteel, Hillary          11 Tyler Consol.                   
 10 Hizer, Kayla                 Paden City High                 
 11 Parsons, Breanna          SO Cougars                         
 12 Starcher, Destinee        12 Roane                           
 13 Fisher, Renee             10 Roane                           
 14 Bryson, Jessie             9 Ritchie Co.                     
 15 Kinkade, Olivia           FR Trinity                         
 16 Umstead, Meliah              Hhs                             
 17 Hicks, Ashley             11 Roane                           
 18 Kenney, Sophie            FR Trinity                         
 19 Rouleau, Kyra             FR Cougars                         
 20 Wise, Jordan              SR SM                              
 21 Smith, Brittany           11 Ritchie Co.                     
 22 Banfield, Jessica            Whs                             
 23 Burgreen, Hannah           9 Doddridge                       
 24 Kenney, Katie             SR Trinity                         
 25 Cartwright, Lexi             Hhs                             
 26 Blankenship, Ashley       11 Doddridge                       
 27 Kuhn, Kaitlyn                Hhs                             
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 1:00.77  2005        Bri Clark, Tyler                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Swiger, D'Andra           12 Doddridge              1:01.12   5 
  2 Burch, Alexis             12 Oak Glen               1:01.43   5 
  3 Cunningham, Madison       SR Cougars                1:03.02   5 
  4 Collins, Megan            12 Oak Glen               1:04.61   5 
  5 Garrett, Mykayla          12 Ritchie Co.            1:05.39   5 
  6 Blosser, Hillary          11 Roane                  1:09.86   3 
  7 Fisher, Renee             10 Roane                  1:10.92   4 
  8 Griffin, Emily            JR Cougars                1:12.45   3 
  9 Zini, Alexis              JR Trinity                1:12.79   3 
 10 Doctor, Brittany          SO Cougars                1:14.02   4 
 11 Fetty, Sara               JR SM                     1:14.24   4 
 12 Bottenfield, Nikki        10 Roane                  1:14.96   3 
 13 Jones, Lindsay               Hhs                    1:15.15   2 
 14 Shockey, Brooke           10 Whs                    1:16.52   3 
 15 Banfield, Jessica            Whs                    1:19.13   3 
 16 Heflin, Mariah            11 Doddridge              1:19.45   1 
 17 English, Liana            FR Trinity                1:20.39   2 
 18 Ervin, Lillian            JR Trinity                1:21.89   2 
 19 Robinson, Tiffany         10 Doddridge              1:24.01   1 
 20 Morris, Marisha            9 Tyler Consol.          1:26.72   2 
 21 Kuhn, Kaitlyn                Hhs                    1:38.51   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 2:26.94  2008        Perzanowski, Bellaire St. John            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellison, Carley           12 Whs                    2:39.25  
  2 Mossor, Cami              11 Whs                    2:41.52  
  3 Fletcher, Carly           11 Tyler Consol.          2:44.53  
  4 Vanoy, Olivia             10 Ritchie Co.            2:45.82  
  5 Mangano, Christen         10 Oak Glen               2:45.90  
  6 Blosser, Hillary          11 Roane                  2:46.79  
  7 Taylor, Olivia            SO SM                     2:47.59  
  8 Flowers, Ciara               Whs                    2:48.69  
  9 Zini, Alexis              JR Trinity                2:50.35  
 10 Hayhurst, Emily           SO Cougars                2:51.10  
 11 Fisher, Renee             10 Roane                  2:51.35  
 12 Gorrell, Alex             SO SM                     2:51.91  
 13 Smith, Haleigh            10 Tyler Consol.          2:53.07  
 14 Lloyd, Shania             11 Roane                  2:55.00  
 15 Daughety, Courtney        12 Tyler Consol.          3:07.41  
 16 Randolph, Chelsey          9 Doddridge              3:08.62  
 17 Mace, Taylor              10 Ritchie Co.            3:10.89  
 18 Casteel, Rachel           11 Doddridge              3:28.43  
 19 Rush, C                      Cougars                3:32.11  
 -- Bolin, Becky                 Tyler Consol.         X3:16.40  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 5:18.64  2008        Perzanowski, Bellaire St. Johns           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Drazba, Margaret          SR SM                     5:46.48  
  2 Mossor, Cami              11 Whs                    5:58.77  
  3 Tice, Abigail             12 Oak Glen               6:04.91  
  4 Barnette, Abbie           SO Trinity                6:10.25  
  5 Nolder, Felicity          10 Oak Glen               6:10.67  
  6 Gorrell, Alex             SO SM                     6:14.99  
  7 Watson, Amber              9 Tyler Consol.          6:16.64  
  8 Herron, Jennifer          SO Cougars                6:19.43  
  9 Hayhurst, Emily           SO Cougars                6:20.05  
 10 Settle, Sarah             10 Whs                    6:23.33  
 11 Fulks, Kaitlyn            11 Whs                    6:25.32  
 12 Taylor, Olivia            SO SM                     6:26.44  
 13 Hammond, Taylor            9 Ritchie Co.            6:33.23  
 14 Cokeley, Becca            12 Ritchie Co.            6:35.24  
 15 Randolph, Chelsey          9 Doddridge              6:46.01  
 16 Rice, Kelly               11 Tyler Consol.          7:01.97  
 17 Seckman, Lauren           12 Tyler Consol.          7:20.30  
 18 Casteel, Rachel           11 Doddridge              7:50.33  
 19 Leggett, Tierra           10 Doddridge              8:21.37  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 11:47.53  4/5/2012    Maggie Drazba, St. Marys                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Drazba, Margaret          SR SM                    11:59.92  
  2 Chambers, Kelsey          11 Oak Glen              12:23.65  
  3 Watson, Amber              9 Tyler Consol.         13:20.28  
  4 Nolder, Felicity          10 Oak Glen              13:20.84  
  5 Cokeley, Becca            12 Ritchie Co.           13:42.70  
  6 Herron, Jennifer          SO Cougars               13:46.15  
  7 Settle, Sarah             10 Whs                   13:49.80  
  8 Billeter, Katelyn         FR SM                    13:52.47  
  9 Fulks, Kaitlyn            11 Whs                   14:05.68  
 10 Rice, Kelly               11 Tyler Consol.         15:00.42  
 11 Casteel, Rachel           11 Doddridge             17:16.34  
 12 Leggett, Tierra           10 Doddridge             18:07.64  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 14.70              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ferguson, Sarah           11 Doddridge                16.08q  2 
  2 LeMasters, Haylea         12 Tyler Consol.            17.02q  2 
  3 Kerns, Jessie             12 Whs                      17.20q  3 
  4 Postlewaite, Lincoln      12 Whs                      17.48q  1 
  5 Clegg, Makayla            12 Tyler Consol.            17.59q  3 
  6 Hizer, Kayla                 Paden City High          17.74q  3 
  7 Feicht, Tori              11 Oak Glen                 18.02   2 
  8 Nally, Megan              11 Oak Glen                 18.59   3 
  9 Ingram, Justice           11 Doddridge                18.65   1 
 10 Jordan, Presley           SO Trinity                  18.69   2 
 11 Layman, Hannah            JR Cougars                  18.87   3 
 12 Hartsfield, Kaylee        10 Tyler Consol.            18.93   2 
 13 Adams, Janessa            10 Ritchie Co.              24.19   3 
 -- Gardner, Madelin          11 Whs                        DNF   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: ! 14.70              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ferguson, Sarah           11 Doddridge                16.43  
  2 Kerns, Jessie             12 Whs                      16.82  
  3 LeMasters, Haylea         12 Tyler Consol.            17.69  
  4 Postlewaite, Lincoln      12 Whs                      17.94  
  5 Hizer, Kayla                 Paden City High          18.32  
  6 Clegg, Makayla            12 Tyler Consol.            18.40  
Preliminaries
  7 Feicht, Tori              11 Oak Glen                        
  8 Nally, Megan              11 Oak Glen                        
  9 Ingram, Justice           11 Doddridge                       
 10 Jordan, Presley           SO Trinity                         
 11 Layman, Hannah            JR Cougars                         
 12 Hartsfield, Kaylee        10 Tyler Consol.                   
 13 Adams, Janessa            10 Ritchie Co.                     
 -- Gardner, Madelin          11 Whs                             
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 45.50              Jackie Dight, Weir                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Swiger, D'Andra           12 Doddridge                47.10   4 
  2 Cunningham, Madison       SR Cougars                  50.17   4 
  3 Ferguson, Sarah           11 Doddridge                51.33   4 
  4 Wable, Allison            12 Tyler Consol.            52.41   4 
  5 Adams, Janessa            10 Ritchie Co.              53.00   3 
  6 Cokeley, Anna             11 Ritchie Co.              53.29   3 
  7 Feicht, Tori              11 Oak Glen                 54.28   3 
  8 Hartsfield, Kaylee        10 Tyler Consol.            55.58   3 
  9 Billeter, Katelyn         FR SM                       55.89   2 
 10 Jordan, Presley           SO Trinity                  55.93   3 
 11 Swiger, Kayla             12 Oak Glen                 56.69   2 
 12 Konchesky, Peyton         JR Trinity                  57.90   3 
 13 Roberts, Hannah            9 Tyler Consol.            58.08   2 
 14 Poling, Morgan            11 Oak Glen               1:02.07   2 
 15 Umstead, Meliah              Hhs                    1:03.99   2 
 16 Bottenfield, Nikki        10 Roane                  1:04.09   1 
 17 English, Liana            FR Trinity                1:04.70   2 
 18 Cartwright, Lexi             Hhs                    1:06.23   1 
 19 Farmer, Carly             09 Roane                  1:07.70   1 
 20 Blankenship, Ashley       11 Doddridge              1:14.88   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 52.06  4/5/2012    Williamstown HS, 149                        
                       K HAMMER, A CHIDESTER, A CHIDESTER, B HAMMER      
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Consolidated HS  'A'                            55.39   2 
     1) Cline, Kerstyn 10               2) Keys, Brooke 10                
     3) Gogan, Katelyn 9                4) Casteel, Hillary 11            
  2 Oak Glen High School Bears  'A'                       55.66   2 
     1) Chappell, Natelie 09            2) Lybert, Jennifer 12            
     3) Nally, Megan 11                 4) Jones, McKenzie 09             
  3 Roane County High School  'A'                         56.30   2 
     1) Hardman, Hannah 09              2) Boggs, Elizabeth 11            
     3) Hudnall, Caity 09               4) Starcher, Destinee 12          
  4 Williamstown HS  'A'                                  57.92   2 
     1) Amos, Erica 10                  2) Gardner, Madelin 11            
     3) Kerns, Jessie 12                4) Postlewaite, Lincoln 12        
  5 Doddridge County HS  'A'                              58.71   2 
     1) Ingram, Justice 11              2) Randolph, Courtney 9           
     3) Burgreen, Hannah 9              4) Stephenson, Haley 9            
  6 Ritchie County HS  'A'                                59.06   2 
     1) Adams, Janessa 10               2) Bryson, Jessie 9               
     3) Davis, Amanda 12                4) Smith, Brittany 11             
  7 Lincoln High School  'A'                              59.35   1 
     1) Layman, Hannah JR               2) Parsons, Breanna SO            
     3) Sampson, Savannah FR            4) Doctor, Brittany SO            
  8 Trinity Christian School  'A'                       1:04.62   1 
     1) Ervin, Lillian JR               2) Kenney, Katie SR               
     3) Staud, Claire JR                4) Smith, Bridgette SO            
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 1:48.60              , Weir                                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:55.10   2 
     1) Jones, McKenzie 09              2)                                
     3) Arnott, Alex 09                 4) Collins, Megan 12              
  2 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:57.21   2 
     1) Cline, Kerstyn 10               2) Gogan, Katelyn 9               
     3) Wable, Allison 12               4) Casteel, Hillary 11            
  3 Ritchie County HS  'A'                              1:59.77   2 
     1) Adams, Janessa 10               2) Davis, Amanda 12               
     3) Garrett, Mykayla 12             4) Bryson, Jessie 9               
  4 Roane County High School  'A'                       2:01.63   2 
     1) Boggs, Elizabeth 11             2) McCroskey, Rochelle 09         
     3) Hudnall, Caity 09               4) Starcher, Destinee 12          
  5 Trinity Christian School  'A'                       2:05.90   2 
     1) Kenney, Sophie FR               2) Kelley, Olivia SO              
     3) Ervin, Lillian JR               4) Kinkade, Olivia FR             
  6 Hundred High School  'A'                            2:14.11   1 
     1) Cartwright, Lexi                2) Jones, Lindsay                 
     3) Miller, Ashley                  4) Umstead, Meliah                
  7 Doddridge County HS  'A'                            2:18.22   1 
     1) Randolph, Courtney 9            2) McCullough, Samantha 12        
     3) Nalley, Alessa 12               4) Burgreen, Hannah 9             
 -- Lincoln High School  'A'                                 DQ   2 
     1) Doctor, Brittany SO             2) Parsons, Breanna SO            
     3) Rouleau, Kyra FR                4) Sampson, Savannah FR           
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 4:19.77  2007        , Oak Glenn                               
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Oak Glen High School Bears  'A'                     4:25.31   2 
     1) Collins, Megan 12               2) Mangano, Christen 10           
     3) Arnott, Alex 09                 4) Burch, Alexis 12               
  2 Williamstown HS  'A'                                4:32.66   2 
     1) Flowers, Ciara                  2) Cornell, Kathleen 12           
     3) Ellison, Carley 12              4) Robinson, Allie 10             
  3 Ritchie County HS  'A'                              4:48.37   2 
     1) Cokeley, Anna 11                2) Davis, Amanda 12               
     3) Garrett, Mykayla 12             4) Vanoy, Olivia 10               
  4 Tyler Consolidated HS  'A'                          4:53.67   2 
     1) Wable, Allison 12               2) Keys, Brooke 10                
     3) Smith, Haleigh 10               4) Fletcher, Carly 11             
  5 Trinity Christian School  'A'                       4:54.55   1 
     1) Zini, Alexis JR                 2) Kelley, Olivia SO              
     3) Konchesky, Peyton JR            4) English, Janelle FR            
  6 Lincoln High School  'A'                            4:56.35   1 
     1) Hayhurst, Emily SO              2) Doctor, Brittany SO            
     3) Griffin, Emily JR               4) Parsons, Breanna SO            
  7 Roane County High School  'A'                       5:03.22   1 
     1) Blosser, Hillary 11             2) Bottenfield, Nikki 10          
     3) Lloyd, Shania 11                4) Fisher, Renee 10               
  8 St. Marys  'A'                                      5:05.60   2 
     1) Taylor, Olivia SO               2) Fetty, Sara JR                 
     3) Billeter, Katelyn FR            4) Gorrell, Alex SO               
  9 Doddridge County HS  'A'                            5:32.48   2 
     1) Randolph, Courtney 9            2) Heflin, Mariah 11              
     3) McCullough, Samantha 12         4) Burgreen, Hannah 9             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: ! 10:15.68  2005        , WCC                                    
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Williamstown HS  'A'                               10:32.18  
     1) Cornell, Kathleen 12            2) Ellison, Carley 12             
     3) Mossor, Cami 11                 4) Robinson, Allie 10             
  2 Oak Glen High School Bears  'A'                    10:45.05  
     1) Mangano, Christen 10            2) Tice, Abigail 12               
     3) Nolder, Felicity 10             4) Chambers, Kelsey 11            
  3 Ritchie County HS  'A'                             11:19.35  
     1) Cokeley, Anna 11                2) Vanoy, Olivia 10               
     3) Davis, Amanda 12                4) Hammond, Taylor 9              
  4 Trinity Christian School  'A'                      11:30.80  
     1) Zini, Alexis JR                 2) Kelley, Olivia SO              
     3) English, Janelle FR             4) Barnette, Abbie SO             
  5 Tyler Consolidated HS  'A'                         12:19.83  
     1) Daughety, Courtney 12           2) Kissner, Madison 9             
     3) Smith, Haleigh 10               4) Seckman, Lauren 12             
  6 Doddridge County HS  'A'                           14:36.55  
     1) Heflin, Mariah 11               2) Casteel, Rachel 11             
     3) Leggett, Tierra 10              4) Robinson, Tiffany 10           
 
Girls 4x102 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
        Meet: ! 1:07.00              , John Marshall                           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:12.93   3 
     1) Clegg, Makayla 12               2) Hartsfield, Kaylee 10          
     3) Wable, Allison 12               4) LeMasters, Haylea 12           
  2 Williamstown HS  'A'                                1:13.55   3 
     1) Amos, Erica 10                  2) Cornell, Kathleen 12           
     3) Kerns, Jessie 12                4) Postlewaite, Lincoln 12        
  3 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:15.80   3 
     1) Feicht, Tori 11                 2) Tice, Abigail 12               
     3) Swiger, Kayla 12                4) Nally, Megan 11                
  4 Roane County High School  'A'                       1:17.78   2 
     1) Hardman, Hannah 09              2) Cherry, Katie 09               
     3) Blosser, Hillary 11             4) Snodgrass, Katie 12            
  5 Trinity Christian School  'A'                       1:26.66   2 
     1) Konchesky, Peyton JR            2) Smith, Bridgette SO            
     3) English, Liana FR               4) Jordan, Presley SO             
  6 Doddridge County HS  'A'                            1:31.89   1 
     1) Stephenson, Haley 9             2) Heflin, Mariah 11              
     3) Blankenship, Ashley 11          4) Ingram, Justice 11             
  7 Hundred High School  'A'                            1:34.76   1 
     1) Cartwright, Lexi                2) Jones, Lindsay                 
     3) Miller, Ashley                  4) Umstead, Meliah                
 
Girls High Jump
================================================================
        Meet: ! 5-04.25  4/5/2012    Megan Steele, 149                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Swiger, D'Andra           12 Doddridge              5-02.00  
  2 Steele, Megan             12 Whs                   J5-02.00  
  3 Hudnall, Caity            09 Roane                  4-10.00  
  4 Clegg, Makayla            12 Tyler Consol.         J4-10.00  
  5 Stephenson, Haley          9 Doddridge             J4-10.00  
  6 Cokeley, Anna             11 Ritchie Co.            4-06.00  
  7 Randolph, Courtney         9 Doddridge             J4-06.00  
  8 Vanoy, Olivia             10 Ritchie Co.           J4-06.00  
  9 Poling, Morgan            11 Oak Glen               4-04.00  
  9 McCroskey, Rochelle       09 Roane                  4-04.00  
 11 Matthews, Bridget         10 Tyler Consol.          4-02.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================
        Meet: ! 10-00  2008        Fonner, John Marshall                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Postlewaite, Lincoln      12 Whs                   10-01.00! 
  2 Randolph, Chelsey          9 Doddridge              7-06.00  
  2 LeMasters, Haylea         12 Tyler Consol.          7-06.00  
  4 Lloyd, Shania             11 Roane                 J7-06.00  
  5 Amos, Erica               10 Whs                    7-00.00  
  6 Casteel, Hannah            9 Tyler Consol.          6-06.00  
  7 Ingram, Justice           11 Doddridge             J6-06.00  
  8 Nalley, Alessa            12 Doddridge             J6-06.00  
 -- Shockey, Brooke           10 Whs                         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
        Meet: ! 17-03.50              Jan Dunham, Paden City                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Swiger, D'Andra           12 Doddridge             17-05.50! 
  2 Garrett, Mykayla          12 Ritchie Co.           16-10.00  
  3 Ferguson, Sarah           11 Doddridge             16-04.25  
  4 LeMasters, Haylea         12 Tyler Consol.         15-05.25  
  5 Clegg, Makayla            12 Tyler Consol.         15-00.00  
  6 Stephenson, Haley          9 Doddridge             14-09.00  
  7 Lybert, Jennifer          12 Oak Glen              13-10.75  
  8 Arnott, Alex              09 Oak Glen              13-05.25  
  9 Jordan, Presley           SO Trinity               13-04.50  
 10 McCroskey, Rochelle       09 Roane                 13-03.00  
 11 Lloyd, Kelci              SR SM                    13-01.50  
 12 Swiger, Kayla             12 Oak Glen              12-10.75  
 13 Hicks, Ashley             11 Roane                 11-09.50  
 14 Britton, Miranda          11 Ritchie Co.           11-03.00  
 15 Kuhn, Kaitlyn                Hhs                    8-06.50  
 16 Jones, Lindsay               Hhs                    8-05.50  
 -- Cline, Kerstyn            10 Tyler Consol.               ND  
 -- Cherry, Katie             09 Roane                       ND  
 
Girls Shot Put
================================================================
        Meet: ! 38-03  2004        Kiger, Williamstown                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Laura             FR SM                    32-09.50  
  2 McClain, Emily            12 Roane                 32-06.00  
  3 Little, Mikayla           11 Ritchie Co.           31-00.50  
  4 Gunter, Reilly            JR Cougars               29-04.00  
  5 Cunningham, Rylee         09 Whs                   28-10.00  
  6 Carson, Christy           SR Cougars               28-08.00  
  7 Woofter, Rachelle         11 Oak Glen              28-06.50  
  8 Phillips, Paige           10 Doddridge             28-01.00  
  9 Amos, Lauren                 Whs                   27-10.00  
 10 Glaspell, Gabby            9 Doddridge             27-01.00  
 11 Dalrymple, Kara            9 Tyler Consol.         26-10.00  
 12 Bush, Kaitlin             09 Roane                 26-07.50  
 13 Mace, Kaitlyn             11 Roane                 26-01.00  
 14 Siders, Jessica           11 Doddridge             25-01.00  
 15 Bunner, Evelyn            11 Ritchie Co.           25-00.00  
 16 Spencer, Lisa             10 Whs                   24-04.00  
 17 Bemis, Bridget            09 Oak Glen              24-02.00  
 17 Carenter, Leah            11 Ritchie Co.           24-02.00  
 19 Kelley, Stephanie         12 Tyler Consol.         23-07.00  
 20 Groves, Lydia             09 Oak Glen              23-03.50  
 21 Schlabowski, Megan        11 Tyler Consol.         22-10.00  
 22 West, Sarah               SR SM                    20-07.00  
 23 Dennis, Chelsea              Paden City High       20-04.50  
 24 Miller, Ashley               Hhs                   19-09.00  
 25 Richmond, Erin               Paden City High       17-04.50  
 26 Clagett, Bronwyn          SR Cougars               17-03.00  
 27 Kuhn, Kaitlyn                Hhs                   16-11.50  
 28 Reynolds, Miranda            Paden City High       16-10.50  
 29 Kirby, Trista             SO SM                    16-06.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================
        Meet: ! 119-08.25  2001        Judi Rose, Doddridge                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Little, Mikayla           11 Ritchie Co.              99-11  
  2 Cieslewski, Melissa       09 Whs                      96-03  
  3 Phillips, Paige           10 Doddridge                95-02  
  4 Cunningham, Rylee         09 Whs                   90-09.50  
  5 Glaspell, Gabby            9 Doddridge                87-06  
  6 Spencer, Lisa             10 Whs                      86-08  
  7 Jochum, Laura             10 Tyler Consol.            84-04  
  8 Taylor, Laura             FR SM                       83-09  
  9 Bemis, Bridget            09 Oak Glen                 81-05  
 10 Matthews, Bridget         10 Tyler Consol.         81-04.50  
 11 Gunter, Reilly            JR Cougars                  74-09  
 12 Moore, Morgan             10 Ritchie Co.           74-06.50  
 13 Carson, Christy           SR Cougars               73-10.50  
 14 Bunner, Evelyn            11 Ritchie Co.              70-08  
 15 Mace, Kaitlyn             11 Roane                    59-11  
 16 Schlabowski, Megan        11 Tyler Consol.            58-02  
 17 West, Sarah               SR SM                    56-03.50  
 18 Dennis, Chelsea              Paden City High          54-07  
 19 Bush, Kaitlin             09 Roane                    52-10  
 20 McClain, Emily            12 Roane                    51-11  
 21 Blackwell, Madison           Oak Glen                 51-02  
 22 Siders, Jessica           11 Doddridge                50-00  
 23 Miller, Ashley               Hhs                   47-09.50  
 24 Kirby, Trista             SO SM                    44-04.50  
 25 Clagett, Bronwyn          SR Cougars                  42-11  
 26 Reynolds, Miranda            Paden City High       41-09.50  
 27 Richmond, Erin               Paden City High          33-02  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 11.00              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Doak, Alex                12 Tyler Consol.            11.50q  5 
  2 McGinnis, Steven          10 Roane Co.                11.93q  3 
  3 Cottrill, Zach            11 Doddridge                11.94q  3 
  4 Pavalock, Alex            10 Roane Co.                12.00q  4 
  5 Hart, Trace               12 Whs                      12.06q  1 
  6 Ruble, Josh               11 Tyler Consol.            12.10q  5 
  7 Zlatkind, Mathew          10 Whs                      12.15   1 
  8 Sage, Justin              12 Ritchie Co.              12.23   4 
  9 Jarvis, Chris             12 Doddridge                12.25   4 
 10 Hoskins, Jarric           12 Whs                      12.33   2 
 11 Bidwell, Drew                Paden City High          12.36   1 
 12 Hayes, Dyllon             10 Doddridge                12.36   2 
 13 Highley, Jacob            11 Tyler Consol.            12.38   3 
 14 Bailey, Chris             JR Oak Glen                 12.41   2 
 15 Flowers, Clayton          SR Oak Glen                 12.46   5 
 16 Pyles, Charles               Paden City High          12.73   1 
 17 Reed, Jeremy              SO Cougars                  12.80   3 
 18 Chansawang, Chayanan         Paden City High          13.09   5 
 19 Strickland, Austin         9 Ritchie Co.              14.11   5 
 20 Wolfe, Dakota              9 Ritchie Co.              14.41   4 
 21 Springer, Zachary         SR Oak Glen                 14.62   3 
 22 Gutierrez, Manny          FR SM                       14.64   1 
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: ! 11.00              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Doak, Alex                12 Tyler Consol.            11.56  
  2 Pavalock, Alex            10 Roane Co.                11.89  
  3 McGinnis, Steven          10 Roane Co.                11.95  
  4 Cottrill, Zach            11 Doddridge                12.05  
  5 Hart, Trace               12 Whs                      12.13  
  6 Ruble, Josh               11 Tyler Consol.            12.38  
Preliminaries
  7 Zlatkind, Mathew          10 Whs                             
  8 Sage, Justin              12 Ritchie Co.                     
  9 Jarvis, Chris             12 Doddridge                       
 10 Hoskins, Jarric           12 Whs                             
 11 Bidwell, Drew                Paden City High                 
 12 Hayes, Dyllon             10 Doddridge                       
 13 Highley, Jacob            11 Tyler Consol.                   
 14 Bailey, Chris             JR Oak Glen                        
 15 Flowers, Clayton          SR Oak Glen                        
 16 Pyles, Charles               Paden City High                 
 17 Reed, Jeremy              SO Cougars                         
 18 Chansawang, Chayanan         Paden City High                 
 19 Strickland, Austin         9 Ritchie Co.                     
 20 Wolfe, Dakota              9 Ritchie Co.                     
 21 Springer, Zachary         SR Oak Glen                        
 22 Gutierrez, Manny          FR SM                              
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 22.70              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Doak, Alex                12 Tyler Consol.            23.39q  5 
  2 Jones, Devon              12 Ritchie Co.              24.24q  4 
  3 Cottrill, Zach            11 Doddridge                24.63q  3 
  4 Campbell, David           JR Oak Glen                 24.66q  5 
  5 Pavalock, Alex            10 Roane Co.                24.78q  4 
  6 McGinnis, Steven          10 Roane Co.                25.00q  2 
  7 Zlatkind, Mathew          10 Whs                      25.04   2 
  8 Jarvis, Chris             12 Doddridge                25.16   3 
  9 Swiger, Micah             SO Oak Glen                 25.17   5 
 10 Seibel, Ty                JR Cougars                  25.25   1 
 11 Satterfield, Clayton      10 Ritchie Co.              25.47   5 
 12 Reed, Jeremy              SO Cougars                  25.50   5 
 13 Underwood, Dillon          9 Doddridge                25.67   1 
 14 Meadows, Scottie          11 Roane Co.                25.71   3 
 15 Pyles, Charles               Paden City High          26.01   3 
 16 Holloway, Randy           SR Oak Glen                 26.27   1 
 17 Scheidemantel, Swen       11 Tyler Consol.            26.38   2 
 18 Mossor, Kohen             12 Whs                      26.49   4 
 19 Carpenter, Derek          JR SM                       26.88   3 
 20 Coskun, Mert              11 Tyler Consol.            27.09   2 
 21 Chansawang, Chayanan         Paden City High          27.54   1 
 22 Kuhn, Logan                  Hhs                      27.85   5 
 23 Fisher, Johnathan         SR Cougars                  28.58   4 
 24 Strickland, Austin         9 Ritchie Co.              29.87   2 
 25 Gutierrez, Manny          FR SM                       30.63   2 
 26 Geho, Ethan                  Hhs                      32.75   3 
 27 Hornbeck, Isaac              Hhs                      33.10   4 
 -- Johnson, Anthony          FR SM                          FS   4 
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: ! 22.70              Jeff Lemasters, Magnolia                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Doak, Alex                12 Tyler Consol.            23.61  
  2 Jones, Devon              12 Ritchie Co.              23.76  
  3 Cottrill, Zach            11 Doddridge                24.18  
  4 Campbell, David           JR Oak Glen                 24.60  
  5 Pavalock, Alex            10 Roane Co.                24.90  
  6 McGinnis, Steven          10 Roane Co.                25.47  
Preliminaries
  7 Zlatkind, Mathew          10 Whs                             
  8 Jarvis, Chris             12 Doddridge                       
  9 Swiger, Micah             SO Oak Glen                        
 10 Seibel, Ty                JR Cougars                         
 11 Satterfield, Clayton      10 Ritchie Co.                     
 12 Reed, Jeremy              SO Cougars                         
 13 Underwood, Dillon          9 Doddridge                       
 14 Meadows, Scottie          11 Roane Co.                       
 15 Pyles, Charles               Paden City High                 
 16 Holloway, Randy           SR Oak Glen                        
 17 Scheidemantel, Swen       11 Tyler Consol.                   
 18 Mossor, Kohen             12 Whs                             
 19 Carpenter, Derek          JR SM                              
 20 Coskun, Mert              11 Tyler Consol.                   
 21 Chansawang, Chayanan         Paden City High                 
 22 Kuhn, Logan                  Hhs                             
 23 Fisher, Johnathan         SR Cougars                         
 24 Strickland, Austin         9 Ritchie Co.                     
 25 Gutierrez, Manny          FR SM                              
 26 Geho, Ethan                  Hhs                             
 27 Hornbeck, Isaac              Hhs                             
 -- Johnson, Anthony          FR SM                              
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: ! 50.43  2008        Eads, Bridgeport                            
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Fisher, Troy              10 Roane Co.                52.65   5 
  2 Hilvers, Jessie           12 Ritchie Co.              53.65   5 
  3 Cottrill, Zach            11 Doddridge                54.23   5 
  4 Weltner, Joshua           SR Oak Glen                 54.34   5 
  5 Reynolds, Dylan           11 Tyler Consol.            54.34   4 
  6 Lockhart, Jason           12 Whs                      55.39   5 
  7 Cain, Kennedy                Paden City High          56.49   4 
  8 Seibel, Ty                JR Cougars                  56.69   5 
  9 Cottrill, Caleb           SR SM                       58.53   4 
 10 Beck, Michael             09 Whs                      58.60   4 
 11 Kiger, Tyler                 Paden City High          58.75   3 
 12 O'Donahue, Decklin        10 Whs                      59.01   3 
 13 McGary, Bryan             SO Cougars                  59.44   4 
 14 Mynes, Zachary            FR Oak Glen                 59.47   4 
 15 Frum, Kyle                 9 Tyler Consol.            59.48   3 
 16 Carpenter, Derek          JR SM                     1:01.17   3 
 17 Stutler, Kyle             JR Cougars                1:02.78   3 
 18 Rought, Austin            12 Doddridge              1:03.23   2 
 19 Nestor, Brian                Doddridge              1:03.77   2 
 20 Hitt, Bradly              FR Oak Glen               1:05.35   3 
 21 Wolfe, Dakota              9 Ritchie Co.            1:07.42   2 
 22 Moran, Jordan             SO Trinity                1:09.40   1 
 23 Gorby, Scott               9 Tyler Consol.          1:09.44   2 
 24 Cottrille, Andy           12 Ritchie Co.            1:10.07   2 
 25 Moore, Logan                 Hhs                    1:21.98   1 
 26 Geho, Ethan                  Hhs                    1:22.17   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 1:58.59  2003        Ryan Jobes, Williamstown                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fowler, Evan              12 Whs                    2:05.65  
  2 Hilvers, Jessie           12 Ritchie Co.            2:05.82  
  3 Fisher, Troy              10 Roane Co.              2:07.17  
  4 Whitehair, Jordan         SR SM                     2:08.81  
  5 Tropeck, Cody             JR Oak Glen               2:09.39  
  6 Hogue, Johnny             11 Ritchie Co.            2:09.94  
  7 Hinzman, Ashton           11 Doddridge              2:16.77  
  8 Williams, Marshall        11 Whs                    2:18.46  
  9 Skidmore, Dylan           11 Ritchie Co.            2:18.68  
 10 Folwell, Jack             12 Whs                    2:18.82  
 11 Smith, Brock              JR Oak Glen               2:20.27  
 12 Moore, Holden                Hhs                    2:21.42  
 13 Barnhart, T                  SM                     2:22.06  
 14 McGary, Bryan             SO Cougars                2:25.08  
 15 Ferguson, Caleb           11 Doddridge              2:25.27  
 16 Stout, Brandon            11 Doddridge              2:26.98  
 17 Frum, Kyle                 9 Tyler Consol.          2:28.01  
 18 Goellner, Jack            SO Trinity                2:29.33  
 19 Taylor, Travis            FR SM                     2:30.28  
 20 McGaffic, Myka            SR Oak Glen               2:32.12  
 21 Pena, Marcus              10 Roane Co.              2:34.80  
 22 Fisher, Johnathan         SR Cougars                2:35.00  
 23 Heasley, Zachary             Paden City High        2:36.65  
 24 Moran, Jordan             SO Trinity                2:41.82  
 25 McGary, Andrew            JR Cougars                2:43.24  
 26 Miller, Brett              9 Roane Co.              2:56.75  
 27 Greathouse, Matthew          Paden City High        3:14.53  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 4:34.77  2002        Adam Raper, Williamstown                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whitehair, Jordan         SR SM                     4:41.30  
  2 Hogue, Johnny             11 Ritchie Co.            4:45.65  
  3 Moore, Caleb              12 Doddridge              4:59.58  
  4 Antill, Chandler          10 Whs                    5:03.42  
  5 Zorn, Matt                12 Doddridge              5:04.48  
  6 Gorby, Tanner             FR Oak Glen               5:12.07  
  7 Oliver, Eric              SR Oak Glen               5:12.41  
  8 Malcomb, Ethan            SR Oak Glen               5:12.78  
  9 Cooper, Daniel             9 Ritchie Co.            5:14.27  
 10 Cottrill, Caleb           SR SM                     5:16.23  
 11 Hutchins, Kelton          09 Whs                    5:18.40  
 12 Hall, Austin              10 Whs                    5:19.44  
 13 Stutler, Kyle             JR Cougars                5:20.76  
 14 Dalrymple, Ryan           11 Tyler Consol.          5:21.38  
 15 Skidmore, Dylan           11 Ritchie Co.            5:22.07  
 16 Shirey, Caleb              9 Roane Co.              5:31.07  
 17 Earl, Josh                SO Trinity                5:36.55  
 18 Goellner, Jack            SO Trinity                5:38.88  
 19 Butler, Richard           FR SM                     5:44.85  
 20 Pena, Marcus              10 Roane Co.              5:51.01  
 21 Miller, Brett              9 Roane Co.              5:54.24  
 22 Greathouse, Matthew          Paden City High        7:09.87  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
        Meet: ! 9:58.43  4/5/2012    Alec Hinerman, Magnolia                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hogue, Johnny             11 Ritchie Co.           10:01.90  
  2 Whitehair, Jordan         SR SM                    10:11.58  
  3 Moore, Caleb              12 Doddridge             10:21.05  
  4 Zorn, Matt                12 Doddridge             10:42.22  
  5 Cooper, Daniel             9 Ritchie Co.           11:16.26  
  6 Hutchins, Kelton          09 Whs                   11:21.84  
  7 Hall, Austin              10 Whs                   11:24.44  
  8 Shirey, Caleb              9 Roane Co.             11:29.57  
  9 Dalrymple, Ryan           11 Tyler Consol.         11:35.72  
 10 Deem, Hunter               9 Ritchie Co.           11:42.01  
 11 Polen, Devin              JR Oak Glen              11:58.18  
 12 Pinkerton-Lamp, Skylar    JR Oak Glen              12:00.31  
 13 Stansberry, Dylan            Whs                   12:01.09  
 14 Haddox, J                    SM                    12:06.77  
 15 Earl, Josh                SO Trinity               12:32.30  
 16 Waggoner, William         SO Oak Glen              13:21.41  
 17 Hung, Hsuan                  Paden City High       13:34.72  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 14.20              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Plaugher, Daniel          12 Doddridge                15.98q  3 
  2 Muhly-Alexander, Dillon   12 Doddridge                16.37q  2 
  3 Allender, Jayden          10 Ritchie Co.              17.28q  1 
  4 Lee, Tyler                12 Roane Co.                17.32q  3 
  5 Seibel, Ty                JR Cougars                  17.55q  3 
  6 Fetty, Dylan              SR SM                       17.95q  1 
  7 LeMasters, Hunter         12 Tyler Consol.            18.14   2 
  8 Burnham, Christopher      JR Oak Glen                 18.23   1 
  9 Mack, Kyle                SR Oak Glen                 18.88   1 
 10 Price, Deven                 Paden City High          19.00   3 
 11 Hayes, Cruz               10 Ritchie Co.              19.79   2 
 12 Raines, Austin            09 Whs                      20.16   2 
 13 Devericks, Garrett         9 Doddridge                20.74   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: ! 14.20              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Plaugher, Daniel          12 Doddridge                15.65  
  2 Muhly-Alexander, Dillon   12 Doddridge                15.80  
  3 Allender, Jayden          10 Ritchie Co.              16.91  
  4 Lee, Tyler                12 Roane Co.                16.98  
  5 Fetty, Dylan              SR SM                       17.67  
  6 Seibel, Ty                JR Cougars                  17.72  
Preliminaries
  7 LeMasters, Hunter         12 Tyler Consol.                   
  8 Burnham, Christopher      JR Oak Glen                        
  9 Mack, Kyle                SR Oak Glen                        
 10 Price, Deven                 Paden City High                 
 11 Hayes, Cruz               10 Ritchie Co.                     
 12 Raines, Austin            09 Whs                             
 13 Devericks, Garrett         9 Doddridge                       
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: ! 40.00              Rusty Frye, River                           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Plaugher, Daniel          12 Doddridge                40.94   4 
  2 Allender, Jayden          10 Ritchie Co.              42.98   3 
  3 Fetty, Dylan              SR SM                       43.22   4 
  4 LeMasters, Hunter         12 Tyler Consol.            43.30   4 
  5 Seibel, Ty                JR Cougars                  44.28   4 
  6 Satterfield, Clayton      10 Ritchie Co.              44.53   4 
  7 Mack, Kyle                SR Oak Glen                 44.96   3 
  8 Johnson, Anthony          FR SM                       45.90   4 
  9 Burnham, Christopher      JR Oak Glen                 46.46   3 
 10 Cooper, Chase              9 Tyler Consol.            48.17   3 
 11 Price, Deven                 Paden City High          48.40   2 
 12 Peck, Josh                 9 Tyler Consol.            48.98   2 
 13 Goff, Wyatt                9 Ritchie Co.              49.99   2 
 14 Underwood, Dillon          9 Doddridge                50.22   2 
 15 Devericks, Garrett         9 Doddridge                52.20   2 
 16 Carroll, Logan               Paden City High          57.25   1 
 17 Kuhn, Logan                  Hhs                      58.32   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 44.80              , Magnolia                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Williamstown HS  'A'                                  45.55   2 
     1) Hart, Trace 12                  2) Hoskins, Jarric 12             
     3) Zlatkind, Mathew 10             4) Goertler, Mitchell 12          
  2 Tyler Consolidated HS  'A'                            46.14   2 
     1) Ruble, Josh 11                  2) Highley, Jacob 11              
     3) Ice, Chistian 12                4) Doak, Alex 12                  
  3 Ritchie County HS  'A'                                46.36   2 
     1) Smith, Jordan 9                 2) Sage, Justin 12                
     3) Garrett, Austin 9               4) Jones, Devon 12                
  4 Oak Glen High School Bears  'A'                       46.37   2 
     1) Swiger, Micah SO                2) Bailey, Chris JR               
     3) Flowers, Clayton SR             4) Weltner, Joshua SR             
  5 Roane County HS  'A'                                  46.81   2 
     1) Raines, Kyle 12                 2) McGinnis, Steven 10            
     3) Meadows, Scottie 11             4) Fisher, Troy 10                
  6 Paden City High School  'A'                           47.90   1 
     1) Pyles, Charles                  2) Cain, Kennedy                  
     3) Cross, Brandon                  4) Bidwell, Drew                  
  7 Doddridge County HS  'A'                              48.00   1 
     1) Ford, Wyatt 10                  2) Blemmings, Don 12              
     3) Sandy, Jarrod 11                4) Bonnell, Jeffrey 12            
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 1:33.52  2004        , Linsly                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Roane County HS  'A'                                1:35.54   2 
     1) Pavalock, Alex 10               2) Raines, Kyle 12                
     3) Fisher, Troy 10                 4) McGinnis, Steven 10            
  2 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:36.64   2 
     1) Ice, Chistian 12                2) Reynolds, Dylan 11             
     3) Scheidemantel, Swen 11          4) Doak, Alex 12                  
  3 Ritchie County HS  'A'                              1:37.06   2 
     1) Smith, Jordan 9                 2) Sage, Justin 12                
     3) Hilvers, Jessie 12              4) Jones, Devon 12                
  4 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:38.98   2 
     1) Burnham, Christopher JR         2) Bailey, Chris JR               
     3) Holloway, Randy SR              4) Campbell, David JR             
  5 Paden City High School  'A'                         1:41.02   1 
     1) Cross, Brandon                  2) Cain, Kennedy                  
     3) Heasley, Zachary                4) Bidwell, Drew                  
  6 Doddridge County HS  'A'                            1:41.99   2 
     1) Hayes, Dyllon 10                2) Underwood, Dillon 9            
     3) Jarvis, Chris 12                4) Bonnell, Jeffrey 12            
  7 Williamstown HS  'A'                                1:43.11   1 
     1) Root, Brandon 11                2) Mossor, Kohen 12               
     3) Beck, Michael 09                4) West, Riley                    
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: ! 3:33.00  2005        , Tyler                                   
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Williamstown HS  'A'                                3:43.12   2 
     1) Lockhart, Jason 12              2) Hoskins, Jarric 12             
     3) Fowler, Evan 12                 4) Goertler, Mitchell 12          
  2 Ritchie County HS  'A'                              3:44.78   2 
     1) Smith, Jordan 9                 2) Hilvers, Jessie 12             
     3) Hogue, Johnny 11                4) Jones, Devon 12                
  3 Oak Glen High School Bears  'A'                     3:55.57   2 
     1) Campbell, David JR              2) Burnham, Christopher JR        
     3) Smith, Brock JR                 4) Tropeck, Cody JR               
  4 Doddridge County HS  'A'                            4:04.15   2 
     1) Hinzman, Ashton 11              2) Blemmings, Don 12              
     3) Rought, Austin 12               4) Jarvis, Chris 12               
  5 Tyler Consolidated HS  'A'                          4:06.20   2 
     1) Frum, Kyle 9                    2) Scheidemantel, Swen 11         
     3) Cooper, Chase 9                 4) Reynolds, Dylan 11             
  6 Paden City High School  'A'                         4:15.40   1 
     1) Bidwell, Drew                   2) Heasley, Zachary               
     3) Kiger, Tyler                    4) Carroll, Logan                 
  7 Roane County HS  'A'                                4:23.06   1 
     1) Cornwell, Austin 11             2) Hall, Derrick 9                
     3) Ochoa, Thomas 12                4) Ludle, Uriah 9                 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: ! 8:34.26  2003        River, River                              
                         McGuire,Werkau,Amos,Whitlatch                     
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Williamstown HS  'A'                                8:46.12  
     1) Folwell, Jack 12                2) Fowler, Evan 12                
     3) Lockhart, Jason 12              4) Williams, Marshall 11          
  2 Oak Glen High School Bears  'A'                     8:55.97  
     1) Tropeck, Cody JR                2) Malcomb, Ethan SR              
     3) Oliver, Eric SR                 4) Smith, Brock JR                
  3 Doddridge County HS  'A'                            9:14.07  
     1) Hinzman, Ashton 11              2) Zorn, Matt 12                  
     3) Thaxton, Caleb 12               4) Stout, Brandon 11              
  4 St. Marys  'A'                                      9:19.80  
     1) Cottrill, Caleb SR              2) Barnhart, T                    
     3) Taylor, Travis FR               4) Carpenter, Derek JR            
  5 Tyler Consolidated HS  'A'                          9:34.85  
     1) Peck, Josh 9                    2) Reynolds, Dylan 11             
     3) Cooper, Chase 9                 4) Dalrymple, Ryan 11             
  6 Roane County HS  'A'                                9:46.44  
     1) Pena, Marcus 10                 2) Hardman, Grant 11              
     3) Shirey, Caleb 9                 4) Bates, Ryan 10                 
  7 Ritchie County HS  'A'                              9:48.04  
     1) Skidmore, Dylan 11              2) Smith, Jordan 9                
     3) Cottrille, Andy 12              4) Cooper, Daniel 9               
  8 Hundred High School  'A'                           11:28.50  
     1) Kuhn, Logan                     2) Moore, Holden                  
     3) Moore, Logan                    4) King, Andrew                   
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
        Meet: ! 59.50              , Bellaire                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Roane County HS  'A'                                1:03.24   3 
     1) Nichols, JC 12                  2) Raines, Kyle 12                
     3) Bates, Ryan 10                  4) Lee, Tyler 12                  
  2 Doddridge County HS  'A'                            1:03.68   3 
     1) Hayes, Dyllon 10                2) Muhly-Alexander, Dillon 12     
     3) Bonnell, Jeffrey 12             4) Plaugher, Daniel 12            
  3 Ritchie County HS  'A'                              1:05.13   2 
     1) Satterfield, Clayton 10         2) Hayes, Cruz 10                 
     3) Garrett, Austin 9               4) Allender, Jayden 10            
  4 Tyler Consolidated HS  'A'                          1:05.74   2 
     1) Ruble, Josh 11                  2) Highley, Jacob 11              
     3) Ice, Chistian 12                4) LeMasters, Hunter 12           
  5 Oak Glen High School Bears  'A'                     1:06.21   3 
     1) Flowers, Clayton SR             2) Gorby, Tanner FR               
     3) Weltner, Joshua SR              4) Mack, Kyle SR                  
  6 Paden City High School  'A'                         1:11.80   1 
     1) Cain, Kennedy                   2) Carroll, Logan                 
     3) Cross, Brandon                  4) Price, Deven                   
  7 Williamstown HS  'A'                                1:17.41   2 
     1) Schafer, Seth 09                2) Raines, Austin 09              
     3) Beck, Michael 09                4) Smith, Cody 11                 
  8 Hundred High School  'A'                            1:22.42   1 
     1) Kuhn, Logan                     2) Hornbeck, Isaac                
     3) Moore, Holden                   4) Geho, Ethan                    
 
Boys High Jump
================================================================
        Meet: !  6-06  2002        Eric Belancic-WCC, Wheeling Central         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Muhly-Alexander, Dillon   12 Doddridge              6-02.00  
  2 Allender, Jayden          10 Ritchie Co.            6-00.00  
  3 Fetty, Dylan              SR SM                     5-08.00  
  4 Cottrill, Zach            11 Doddridge             J5-08.00  
  5 Rhodes, Josiah             9 Roane Co.             J5-08.00  
  6 Hardman, Grant            11 Roane Co.              5-06.00  
  7 Frum, Kyle                 9 Tyler Consol.          5-02.00  
  8 Moore, Holden                Hhs                    4-10.00  
  8 Hitt, Bradly              FR Oak Glen               4-10.00  
 10 Meadows, Scottie          11 Roane Co.              4-08.00  
 -- Coskun, Mert              11 Tyler Consol.               NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
        Meet: ! 14-07  4/5/2012    Daniel Scott, Wheeling Central              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LeMasters, Hunter         12 Tyler Consol.         13-00.00  
  2 Raines, Kyle              12 Roane Co.             12-06.00  
  3 Goertler, Mitchell        12 Whs                  J12-06.00  
  4 Hayes, Dyllon             10 Doddridge            J12-06.00  
  5 Spencer, Ian              12 Doddridge             11-06.00  
  6 Garrett, Austin            9 Ritchie Co.          J11-06.00  
  7 Pell, Caleb               10 Roane Co.             11-00.00  
  8 Myer, Scotty              11 Doddridge             10-06.00  
  9 Ruble, Josh               11 Tyler Consol.          9-06.00  
 10 Raines, Austin            09 Whs                    9-00.00  
 
Boys Long Jump
================================================================
        Meet: ! 21-09  2008        Eads, Bridgeport                            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Muhly-Alexander, Dillon   12 Doddridge             21-04.00  
  2 Weltner, Joshua           SR Oak Glen              21-01.00  
  3 Fetty, Dylan              SR SM                    20-10.50  
  4 Swiger, Micah             SO Oak Glen              19-06.50  
  5 Goertler, Mitchell        12 Whs                   19-00.00  
  6 Pavalock, Alex            10 Roane Co.             18-11.00  
  7 Sage, Justin              12 Ritchie Co.           18-10.00  
  8 Coskun, Mert              11 Tyler Consol.         18-00.50  
  9 Zlatkind, Mathew          10 Whs                   17-07.50  
 10 Flanigan, Louis           12 Doddridge             17-04.00  
 11 Hitt, Bradly              FR Oak Glen              16-08.00  
 12 McKroskey, Tristan        10 Doddridge             16-07.00  
 13 Taylor, Travis            FR SM                    15-08.50  
 14 Fisher, Johnathan         SR Cougars               15-07.00  
 15 Schafer, Seth             09 Whs                   15-04.00  
 16 King, Andrew                 Hhs                   14-00.50  
 17 Cooper, Chase              9 Tyler Consol.         10-10.00  
 18 Moore, Logan                 Hhs                    9-01.00  
 -- Melchionna, Tachi         11 Tyler Consol.               ND  
 -- Beck, Michael             09 Whs                         ND  
 
Boys Shot Put
================================================================
        Meet: ! 64-08  2009        Duke, River                                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Evan               12 Whs                   48-06.00  
  2 Highley, Jacob            11 Tyler Consol.         44-10.50  
  3 Raines, Logan             12 Whs                   43-00.50  
  4 Lipscomb, Marty           12 Doddridge             42-07.00  
  5 meadows, nicholas         12 Whs                   40-04.00  
  6 Britton, Isacc            11 Doddridge             40-03.00  
  7 Jemison, Jimmy            SR SM                    39-02.00  
  8 Staley, Zackery           SR Oak Glen              39-00.00  
  9 Siders, Devron            12 Doddridge             38-09.50  
 10 Cross, Brandon               Paden City High       38-02.00  
 11 Starcher, Caleb           12 Roane Co.             35-11.00  
 12 Stivason, Jeffrey         SR Oak Glen              35-10.00  
 13 Casey, Drew               12 Tyler Consol.         35-07.00  
 14 Anderson, Nick            11 Tyler Consol.         33-10.00  
 15 Lee, Taylor                  Roane Co.             33-09.00  
 16 Lawson, Samuel            12 Roane Co.             32-11.50  
 17 Cox, Jacob                FR SM                    31-02.00  
 18 Carpenter, Robbie         10 Ritchie Co.           31-01.00  
 19 Geho, Ethan                  Hhs                   30-11.00  
 20 Cole, Kyle                 9 Ritchie Co.           30-01.50  
 21 Berish, Saul              SO SM                    30-01.00  
 22 Thorne, Phillip           SR Cougars               29-00.00  
 23 Gatain, Dakota               Paden City High       28-07.50  
 24 Cornell, Justin           FR Oak Glen              27-06.50  
 25 Thomas, Denton               Paden City High       25-08.50  
 26 Hornbeck, Isaac              Hhs                   23-06.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================
        Meet: ! 163-05.50  2010        Britton, Ritchie                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Britton, Isacc            11 Doddridge            142-10.50  
  2 Jemison, Jimmy            SR SM                      139-06  
  3 Staley, Zackery           SR Oak Glen                134-09  
  4 Smith, Evan               12 Whs                  129-01.50  
  5 Stivason, Jeffrey         SR Oak Glen                114-06  
  6 Smith, Cody               11 Whs                     113-03  
  7 Underwood, John              Doddridge               110-08  
  8 Lipscomb, Marty           12 Doddridge               105-05  
  9 Boggs, Caleb               9 Roane Co.               105-00  
 10 Carpenter, Robbie         10 Ritchie Co.          104-02.50  
 11 Casey, Drew               12 Tyler Consol.            98-06  
 12 Starcher, Caleb           12 Roane Co.                97-03  
 13 Pyles, Charles               Paden City High       95-04.50  
 14 Staley, Chance            SO Oak Glen                 93-08  
 15 Earley, Jay               12 Tyler Consol.            93-07  
 16 Raines, Logan             12 Whs                   92-09.50  
 17 Cox, Jacob                FR SM                       73-10  
 18 Cole, Kyle                 9 Ritchie Co.           73-05.50  
 19 Geho, Ethan                  Hhs                   72-07.50  
 20 Zills, Zach               10 Tyler Consol.            72-06  
 21 Thomas, Denton               Paden City High          71-06  
 22 Lawson, Samuel            12 Roane Co.                71-02  
 23 Thorne, Phillip           SR Cougars               70-07.50  
 24 Hornbeck, Isaac              Hhs                      64-06  
 25 Gatain, Dakota               Paden City High          56-03  
 26 Berish, Saul              SO SM                       50-10  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oak Glen High School Bears 106        2) Williamstown HS           104   
    3) Doddridge County HS         86        4) Tyler Consolidated HS      81   
    5) Ritchie County HS           55        6) Lincoln High School        37   
    7) ROANE COUNTY HIGH SCHOOL    34        8) St. Marys                  32   
    9) Trinity Christian School    20       10) Paden City High School      2   
   11) Hundred High School          1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Doddridge County HS        126        2) Ritchie County HS          95   
    3) Williamstown HS             79        4) ROANE COUNTY HS            72   
    5) Tyler Consolidated HS       69        6) Oak Glen High School Bear  55   
    7) St. Marys                   54        8) Paden City High School      5   
    9) Lincoln High School          3